4 min przeczytaj
Zacznijmy od małego przykładu. Wyobraź sobie dwóch handlowców. Trader A może pochwalić się współczynnikiem wygranej 50%, średnim dochodem 200 USD i średnią stratą 100 USD. Trader B ma wskaźnik wygranej 75%, ale także średni zysk wynoszący 100 USD i średnią stratę 400 USD. Łatwo zauważyć, że w długim okresie trader A, choć mniej skuteczny pod względem wskaźnika wygranych, wygra, podczas gdy przedsiębiorca B będzie spłacał swoje pieniądze.
Co to dla ciebie znaczy? W handlu zwykle ważniejsze jest, aby nie stracić tego, co masz, niż zarobić więcej. Niezliczeni handlowcy, inwestorzy i eksperci branżowi poświęcili swój czas na problem zarządzania ryzykiem i ostatecznie wymyślili coś, co może wydawać się powszechnie akceptowanym rozwiązaniem. Okazuje się, że pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, jest ilość pieniędzy, które możesz stracić w ramach jednej transakcji.
Ale czym dokładnie jest ta kwota? Czy ryzykujesz 10, 100 czy 1000 dolarów? Nie! Większość profesjonalnych handlowców uważa, że kwota pieniędzy wydana na pojedynczy handel nie powinna być ustalona, powinna raczej być procent całego twojego budżetu handlowego.
Opinie różnią się procentem, jaki możesz chcieć wybrać. Niektórzy twierdzą, że nie powinna przekraczać 3%. Ale według najbardziej konserwatywnego podejścia powinno to wynosić zaledwie 1%. Zasada 1% może być również różnie interpretowana – niektórzy twierdzą, że nie należy przeznaczyć więcej niż 1% całego konta na jedną umowę (ponieważ możesz stracić całą swoją inwestycję), inni uważają, że tak długo, jak możesz prawidłowo zarządzaj swoimi zagrożeniami, możesz alokować dowolną ilość pieniędzy, ale zamknij umowę, gdy tylko stracisz 1% całego konta. Jeśli drugie podejście jest ci bliższe, możesz przeznaczyć wyższy procent (aż 100%), ale przedwcześnie zakończyć umowę, gdy tylko straty osiągną 1%. Tutaj zaczyna działać funkcja Stop-Loss.
Nikt nie jest w stanie wygrać 100% swoich transakcji. Jest zatem niezbędne, aby przedsiębiorca upewnił się, że nie traci tego, czego nie może utracić. Podczas korzystania zZasada 1%"Będziesz musiał stracić 100 ofert z rzędu, aby całkowicie zniszczyć swoje konto, co jest wystarczającą ilością miejsca na błędy.
Ale czy w ogóle można zarabiać, handlując, kiedy przeznaczasz tylko 1% kapitału obrotowego na jedną transakcję? Większość profesjonalnych handlowców uważa, że odpowiedź brzmi "tak". Ryzykując mniej i wygrywając mniej, w rzeczywistości twoja strategia handlowa staje się bardziej spójna i dlatego możesz przejść od znacznych, ale głównie losowych wygranych / strat, do mniej imponujących, ale bardziej stabilnych wygranych / strat.
Handluj teraz
UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.
Zgodnie z wymogami Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), handel opcjami binarnymi i cyfrowymi jest dostępny tylko dla klientów sklasyfikowanych jako klienci profesjonalni.
OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU
Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-11-27 14:00:57
Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.