3 minuty przeczytaj

Biznesmen z stolicy Indii padł ofiarą raczej nowatorskiego oszustwa – nie kupując absolutnie nic w zamian za zapłacenie globalnych cen pionierskich kryptowalut za rzekomego przedstawiciela giełdy kryptowalut.

Podczas wizyty bankowej ostatni rok temu indyjskiemu biznesmenowi podchodził oszust, który twierdził, że pracuje dla jednej z "największej giełdy kryptowalut na świecie." "Biznesmen został później sprzedany bitcoinowi za Rs. 5,4 lakh (8 000 $) po wielu perswazjach ze strony oszusta. Jak stwierdzono, otrzymał wiadomość tekstową po jego zakupie, twierdząc, że transakcja zakończyła się sukcesem i że był teraz dumnym właścicielem 1 Bitcoin.

Miesiąc później biznesmen sprzedał swój cyfrowy zasób dla Rs. 6 lakh (8 894 $), generując wystarczający zysk, aby mógł zaufać transakcji, sprzedawcy i samej walucie. Firma odniosła wrażenie, że osiągnęła dobry zysk w krótkim czasie i uległa rozszerzonej ofercie oszusta – kup i trzymaj bitcoin przez trzy miesiące w zamian za 50% zysku.

Gdzie jest haczyk? Był przekonany o zasadności handlu, ale bitcoiny tak naprawdę nie istniały – a biznesmen nie kupił ich w rzeczywistości. Zamiast tego po prostu został przekonany, że posiada skomplikowany zestaw kryptograficznych kodów, którymi zmierzał świat; kiedy w rzeczywistości wszystko, co kupił, było potwierdzającą wiadomością tekstową – nic

Później oszust informował, że firma kupi 10 bitcoinów, o wartości Rs. 91 lakh (134.954 USD) w zamian za gwarantowany zysk w ciągu 20 dni. Ufając prawomocności transakcji, firma zaczęła pożyczać pieniądze od swoich przyjaciół i rodziny i kontynuować gigantyczne transakcje. Oszuści uciekli bez miejsca pobytu, pozostawiając biznesmena w kompletnej rozpaczy

Kup teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU OSTRZEGAWCZYM

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę przenoszą wysoki poziom ryzyka i może spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.

 


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-05-28 19:05:00

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.