2 min przeczytaj

Po zużyciu prawie tyle samo energii, co wszystkie islandzkie gospodarstwa domowe, górnicy Bitcoinów mogą zwrócić coś społeczności, która je zamieszkuje. Islandia poszukuje projektów, które wymagają takiej samej infrastruktury, na której polegają górnicy Bitcoin, takich jak samochody samojezdne lub automatyczne translatory.

Bitcoin "prawdopodobnie nie będzie tu daleko w przyszłość" – powiedział Johann Snorri Sigurbergsson, kierownik ds. rozwoju biznesu w elektrowni HS Orka w Islandii, która dostarcza energię elektryczną do centrów danych, z których korzystają górnicy. Ale same centra staną się inkubatorami nowych technologii i "to jest zakład, który robimy" – powiedział.

Jak wszyscy wiemy, wydobywanie bitcoinów wymaga dużej ilości energii, zarówno do rzeczywistego wydobycia, jak i do schłodzenia ogromnych komputerów używanych do łamania kodów, które uwalniają ograniczoną podaż Bitcoin. Islandia szacuje, że do końca roku przemysł zużyje ponad 100 megawatów.

Wyspa stała się magnesem dla praktyki, gdy górnicy zorientowali się, że w tym miejscu jest bardzo zimno i tam jest elektryczność kosztuje o wiele mniej niż w większości innych miejsc. Tania energia Islandii przyciągnęła już inne energochłonne gałęzie przemysłu, takie jak hutnictwo aluminium.

Nie jest jasne, co stanie się z Bitcoinem i innymi cyfrowymi walutami. Od bitcoina do 19 000 $ pod koniec zeszłego roku, by w zeszłym tygodniu spaść do mniej niż 6000 USD. W ciągu ostatnich kilku tygodni wiele innych form krypto walutowych całkowicie się zawaliło.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-07-04 15:04:05

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.