3 min przeczytaj

Sprzedaż detaliczna w USA wyprodukowała mieszany worek liczb, które wskazują na jedną rzecz, silny popyt wśród amerykańskich konsumentów. Główna liczba wyniosła 0,1%, co nieco nie odpowiadało oczekiwanemu 0,3%, ale brakowało jej korekt do poprzedniego miesiąca. Poprzedni miesiąc został zrewidowany w górę o 0,2% do 0,7%, co stanowi różnicę. W ujęciu rok do roku sprzedaż wzrosła o 6,6% w miarę poprawy amerykańskich rynków pracy, wzrostu płac i wzrostu konsumpcji.

Im ważniejsze kluczowe dane, były samochód i były samochód i gaz, były lepsze niż oczekiwano. Bazowe sprzedaże ex-autos wzrosły o 0,3% w skali miesiąca i osiągają świetny wynik 7,3% RDR. Podstawowa sprzedaż ex-autos & gas jest nieco niższa, o 0,2% w skali miesiąca i 5,9% na rok, ale nadal są dobre, ale wykazują pewne spowolnienie w stosunku do poprzedniego miesiąca. Wiadomości były wystarczające, aby wzmocnić dolara, ale kupcy nie powinni czytać za dużo; to jest dobre dla gospodarki, ale niewiele zmienia w prognozach inflacji i oczekiwaniach FOMC.

The Kurs EUR / USD mocno spadł na wiadomości, ale był w stanie znaleźć wsparcie powyżej środkowego punktu czwartkowej świecy podczas sesji w piątek. Kurs EUR / USD wzrósł w czwartek, kiedy dane o inflacji w USA były słabsze niż oczekiwano, a EBC potwierdził ich półstopniowe prognozy. EBC stwierdza, że ​​są na dobrej drodze do podwyższenia stóp procentowych w następnej jesieni i że powinny one utrzymać euro na wyższym poziomie w najbliższym okresie, co jest wsparte wskaźnikami. Zarówno MACD, jak i stochastyczny wskazują na wyższy poziom po przekroczeniu oporu, który jest zgodny z ruchami cen w górę. Przesunięcie może dotknąć krótkoterminowej średniej ruchomej, ale należy to uznać za szansę na kupno.

EUR / USD mocno spadł

GBP / USD również rośnie wyżej, wspierany przez podwyżkę stóp procentowych BOE, ale dzisiejszy ruch był utrudniony przez dane o sprzedaży detalicznej. Niezależnie od tego piątkowe działanie było w stanie ustawić nowy szczyt, który jest wspierany przez wskaźniki.

GBP / USD

Zarówno MACD, jak i stochastyczny wskazują na wyższą wartość i wykazują pewną siłę, zyskując popularność w pobliżu high-endu odpowiednich zakresów. Ta para może zmagać się z oporem blisko 1,3150, ruch powyżej byłby zwyżkujący.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-09-14 15:36:46

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.