4 min przeczytaj

Skalowanie, zdolność do wzrostu bez ograniczeń, zawsze stanowiło problem dla blockchain. Sieć Bitcoin może wykonać tylko około 7 transakcji na sekundę ze względu na ogromną ilość danych, które każdy węzeł musi przetworzyć, aby potwierdzić każdy blok. Ethereum jest znacznie lepsze w tempie zbliżonym do 14 transakcji na sekundę, ale nawet to blednie w porównaniu z tysiącami transakcji na sekundę, z którymi może sobie poradzić główny procesor płatności.

Ethereum ma dwie główne ulepszenia w pracach, które mają na celu zwiększenie skalowalności i staną się katalizatorami jego ceny. Pierwszy to dzielenie się, a pojęcie, że nie wszystkie węzły potrzebują potwierdzenia wszystkich transakcji, jest tym mniejszym z nich. Drugi, Plazma, będzie służył zarówno jako katalizator dla Ethereum, jak i dla innego tokena – tokena OmiseGo.

Osocze

Plazma oparta jest na idei łańcuchów bocznych lub pod-łańcuchów głównego łańcucha blokowego Ethereum. Pozwoliłoby to aplikacjom z wysokimi odsetkami transakcji, oceniało zapychanie systemu głównego, rejestrowanie transakcji podstawowej w głównym łańcuchu i zakotwiczenie transakcji na łańcuchu bocznym. System działałby bardzo podobnie do kasyna w odniesieniu do pieniądza fiducjarnego. Gdybyś miał pójść do kasyna, wziąłbyś swoje pieniądze i zalogowałeś się do kasjera, który wydałby ci żetony lub żetony. Żetony są następnie używane do obstawiania zakładów przy stołach i grach.

System plazmowy działałby tak samo. Aplikacja (mogłaby być aplikacją do gier) zostanie zbudowana na głównym łańcuchu Ethereum, ale zamiast uruchamiać wszystkie jej funkcje w sieci Ethereum, będzie działała na łańcuchu bocznym zakotwiczonym w głównej sieci. Łańcuch boczny można ustawić tak, aby działał z kryteriami, które oznaczają, że tylko kilka węzłów wymaga weryfikacji, a nie wszystkie. Okazją dla inwestorów jest to, że istnieje już aplikacja zbudowana dla Plazmy, która zostanie uruchomiona wraz z nią i to jest OmiseGo.

OmiseGo

OmiseGo to zdecentralizowana platforma wymiany i portfela dla biznesu, która będzie służyć jako transgraniczna, międzygatunkowa wymiana między ekosystemami. Jego celem jest ułatwienie wymiany wszystkich pieniędzy i kryptowalut. Obecnie sieć jest w połowie uruchomiona i planowana jest kolejna faza tej jesieni wraz z plazmą. Zasadniczo, kiedy Plasma uruchamia się w głównej sieci Ethereum, OmiseGo będzie się pojawiać. Cena OMG, macierzystego tokena OmiseGo, odbywa się w pobliżu długoterminowych minimów wraz z większością innych głównych kryptowalut i oferuje atrakcyjne wejście dla transakcji i posiadaczy.

Handluj krypto teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-07-18 14:14:29

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.