7 min przeczytaj

Średnie kroczące mają reputację podstawowego narzędzia o ograniczonych możliwościach. Jednak po prawidłowym zastosowaniu są one o wiele bardziej złożone i użyteczne, niż mogłoby się wydawać. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej ruchomej średniej, która niedawno trafiła na platformę IQ Option i może stać się cennym dodatkiem do twojego osobistego arsenału taboretów analizy technicznej.

ALMA jest względnie nowym wskaźnikiem, który pojawił się po raz pierwszy dopiero w 2009 roku. Może być stosowany do wszystkich zasobów i we wszystkich ramach czasowych. Można go znaleźć w "Średnia ruchoma"Zakładka"Wskaźniki"Menu pokoju handlowego Opcja IQ.

Jak znaleźć: Wskaźniki – Średnia ruchoma – ALMA

Dlaczego warto z niego korzystać?

Jaki jest sens jakiejkolwiek średniej ruchomej? Aby wygładzić linię trendu i dać traderowi ogólną koncepcję kierunku i siły trendu. Ale dlaczego ktoś chciałby tylko kolejnej średniej kroczącej, czy nie mamy ich już dużo? Zarówno tak, jak i nie. W rzeczywistości istnieje wiele typów MA, z których każdy oblicza i stosuje się nieco inaczej. ALMA została zaprojektowana w celu rozwiązania dwóch problemów, często spotykanych w różnych typach MA: gładkość i responsywność. Używając, powiedzmy, prostej średniej kroczącej, możesz zauważyć, że im gładsza, tym dłużej potrzeba, aby dostarczyć sygnał. Może się nawet zdarzyć, że po dostarczeniu sygnału ruch, na który czekałeś, już się skończył. Z drugiej strony krótsza perspektywa czasowa, chociaż jest bardziej responsywna, może wydawać się niepewna. Dlatego przy użyciu tradycyjnej średniej ruchomej, musisz wybrać pomiędzy reakcją i płynnością. Średnia krocząca Arnaud Legoux została stworzona w celu rozwiązania tego problemu.

Jak handlować z ALMA?

Istnieje kilka sposobów zastosowania ALMA w handlu.

Pierwszy, możesz użyć ALMA jako dynamiczne wsparcie / poziom oporu. Podczas silnego trendu wzrostowego cena aktywów pozostanie powyżej ALMA. Podczas silnego trendu spadkowego cena pozostanie poniżej średniej kroczącej. W związku z tym możliwe jest handlowanie retrakcjami i wypustami, tak jak w przypadku każdego innego narzędzia wsparcia i oporu. Możliwe jest również włączenie Stochastic do systemu transakcyjnego w celu identyfikacji pozycji wyprzedanych i wykupionych. Gdy dwa wskaźniki działają jednocześnie, ich sygnały mogą się wzajemnie potwierdzać.

Stochastic znajduje się w strefie wykupienia, ceny spadają poniżej ALMA

Innym sposobem na handel za pomocą tego wskaźnika jest za pomocą wykładnicza średnia krocząca (EMA). Niektórzy handlowcy zalecają używanie ALMA z okresem 50 i dwiema wykładniczymi średnimi kroczącymi z okresami 5 i 10. Idea strategii jest prosta: gdy 5- i 10-okresowe EMA przecinają się, a cena aktywów jest równa powyżej ALMA, handlowcy rozważają otwarcie pozycji "KUP"; gdy 5- i 10-okresowe EMA przecinają się, a cena aktywów jest poniżej ALMA, handlowcy rozważają otwarcie pozycji "SPRZEDAJ". Pamiętaj jednak, że żaden system transakcyjny nie może być w 100% dokładny.

Skrót EMA, cena zamyka się powyżej ALMA

Wreszcie, możesz sparować ALMA z Parabolic SAR. Najczęściej stosowaną techniką podczas korzystania z tej kombinacji byłaby następująca: kiedy cena zamknięcia aktywów jest niższa niż ALMA i Parabolic SAR działki powyżej wysokiej ceny, handlowcy rozważają otwarcie pozycji "SPRZEDAĆ". Gdy cena zamknięcia aktywów jest wyższa od wartości ALMA i Parabolic SAR poniżej wysokiej ceny, inwestorzy rozważają otwarcie pozycji "KUP". Pamiętaj jednak, że żaden system transakcyjny nie może być w 100% dokładny.

Paraboliczne działki poniżej ceny, cena jest powyżej ALMA

Zauważ, że możesz wymyślić własny system handlu, dodając różne wskaźniki do ALMA. Po prostu upewnij się, że przetestujesz system na koncie demonstracyjnym, zanim zaczniesz handlować na prawdziwym koncie.

Jak skonfigurować

Ten wskaźnik można znaleźć w zakładce "Średnia ruchoma", która pojawia się po kliknięciu przycisku "Wskaźniki" w lewym dolnym rogu ekranu.

ALMA ma kilka parametrów do dostosowania. Okres to liczba świec, które będą używane do celów obliczeniowych. Źródło to rodzaj ceny, która byłaby używana: otwarta, bliska, najwyższa lub najniższa. Przesunięcie jest parametrem, który służy do tego, aby krzywa była bardziej responsywna lub gładka. Sigma jest parametrem używanym w filtrze, a także ma wpływ na szybkość reakcji / płynność linii. Dopóki nie podano inaczej, większość strategii wykorzystuje wskaźnik z domyślnymi parametrami.

Należy zauważyć, że żadna średnia ruchoma nie powinna być wykorzystywana samodzielnie do celów decyzyjnych. Stanowią one jednak niewiarygodne narzędzie uzupełniające.

Wypróbuj ALMA

UWAGA: ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.
Zgodnie z wymogami Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), handel opcjami binarnymi i cyfrowymi jest dostępny tylko dla klientów sklasyfikowanych jako klienci profesjonalni.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
73% detalicznych kont inwestorów traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2019-01-25 14:10:24

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.