6 min przeczytaj

The Awesome Oscillator (AO) jest wskaźnikiem typu histogramu przeznaczonym do mierzenia dynamiki rynku. Po raz pierwszy przedstawił go Bill Williams. Celem tego wskaźnika jest pokazanie, co dzieje się z parą walut (lub jakimkolwiek innym aktywem) w ostatnim handlu w kontekście szerszych ram czasowych. Wskaźnik służy do potwierdzania trendów i określania możliwych punktów zwrotnych.

Wskaźnik Awesome Oscillator na platformie IQ OptionWskaźnik Awesome Oscillator demonstrował pod linią cenową

Jak to działa?

Pomysł na Awesome Oscillator jest prosty. Zasadniczo wskaźnik jest ruchomym przeciętnym crossoverem. Prosta średnia ruchoma z 34 okresów jest odejmowana od prostej średniej kroczącej z 5 okresów. Obie linie budowane są w poprzek środkowych punktów słupka, a nie z ceny zamknięcia lub otwarcia.

Wskaźnik AOAutonomiczny wskaźnik Awesome Oscillator

Wartości AO zmieniają się powyżej i poniżej zera. Otrzymane wartości są nanoszone w postaci zielonych i czerwonych pasków. Kolor czerwony oznacza, że ​​pasek jest niższy niż poprzedni. Zielony pasek jest z kolei wyższy niż poprzedni.

Jak skonfigurować?

Ustawienie wskaźnika Awesome Oscillator na platformie IQ Option jest łatwe.

Kliknij przycisk "Wskaźniki" w lewym dolnym rogu ekranu. Następnie wybierz Awesome Oscillator z listy możliwych wskaźników.

Konfigurowanie wskaźnika. Krok pierwszyKonfigurowanie wskaźnika. Krok pierwszy

Następnie kliknij przycisk "Zastosuj". Wskaźnik pojawi się w dolnej części ekranu, tuż pod cennikiem.

Konfigurowanie wskaźnika. Krok drugiKonfigurowanie wskaźnika. Krok drugi

Awesome Oscillator jest gotowy do użycia.

Jak korzystać z Awesome Oscillator

Zero Line Crossover

Jest to najbardziej podstawowy i prosty sygnał, jaki może uzyskać sprzedawca przy korzystaniu z Awesome Oscillator. Kiedy AO przekracza linię zerową, krótkoterminowy pęd rośnie szybciej niż długookresowy moment. W tym przypadku zwrot zera może być traktowany jako możliwość kupna. Kiedy AO przekracza linię zerową, moment krótkoterminowy spada szybciej niż długookresowy moment. Ten wzór jest uważany przez niektórych handlowców za szansę sprzedaży.

Niedźwiedzi i zwyżkujący krzyżyki zero linii na wykresie AONiedźwiedzi i zwyżkujący krzyżyki zero linii na wykresie AO

Twin Peaks

Dwa kolejne piki mogą być również użyte jako sygnał handlowy. Twin Peaks przejmują rolę zwyżkujących wysłanników trendów, gdy 1) oba szczyty znajdują się poniżej linii zerowej, 2) drugi szczyt jest wyższy niż pierwszy, a za nim zielony pasek, 3) koryto między szczytami pozostaje poniżej linia zerowa.

Zestaw Bullish Twin PeaksKonfiguracja Bullish Twin Peaks

Twin Peaks stają się sygnałem nadchodzącego trendu niedźwiedzi, gdy 1) oba są powyżej linii zerowej, 2) drugi pik jest niższy niż pierwszy, a następnie czerwony pasek, 3) z kolei pozostaje powyżej linii zerowej.

Zestaw Bearish Twin PeaksKonfiguracja Bearish Twin Peaks

Spodek

Spodek jest kolejnym sygnałem, który można wykorzystać do wczesnego prognozowania trendów. Podąża za zmianami w trzech kolejnych paskach. Kiedy oscylator Awesome jest powyżej zera, a po dwóch kolejnych czerwonych kreskach następuje zielony, spodek uważany jest za zwyżkujący.

Ustawienia Bullish SaucerUstawienia Bullish Saucer

Kiedy oscylator Awesome znajduje się poniżej linii zerowej, a dwa kolejne zielone paski są poprzedzone czerwonym, spodek definiuje się jako niedźwiedzi.

Zestaw Bearish SaucerZestaw Bearish Saucer

Awesome Oscillator jest różnorodnym i cennym wskaźnikiem analizy technicznej, który pomaga handlowcom oszacować pęd i możliwe punkty zwrotne trendu. Należy go jednak stosować ostrożnie i dwukrotnie sprawdzać za pomocą innych wskaźników i różnych ram czasowych.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.
Zgodnie z wymogami Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), handel opcjami binarnymi i cyfrowymi jest dostępny tylko dla klientów sklasyfikowanych jako klienci profesjonalni.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-11-08 13:00:15

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.