5 min przeczytaj

Ichi Moku Kinko Hiyo (z japońskiego "wykresu równowagi jednego spojrzenia") jest prawdopodobnie najbardziej zniechęcającym narzędziem analizy technicznej, jakie kiedykolwiek stworzono. Został opracowany przez japońskiego dziennikarza w latach trzydziestych, by śledzić rynki finansowe w sposób, który można odpowiednio wyświetlić w wiadomościach. Ichimoku opiera się na użyciu kilku ruchomych średnich. Wskaźnik ten ma wskazywać na równowagę (lub jej brak) na rynku.

Chmura Ichimoku na cenniku

Istnieje pięć głównych odczytów na wykresie Ichimoku. Są one następujące: linia Tenken (niebieska na poniższym wykresie opcji IQ), linia Kijun (czerwona), chmura A (zielona), chmura B (czerwona) i obszary chmur, które są zacienione. Chmura A i B są liniami opartymi na średniej ruchomej używanej do utworzenia linii Kijun. Linia Kijun jest średnią ruchomą opartą na 26-okresowych obliczeniach, które są używane jako linia bazowa dla kierunku.

Linia Tenken

Linia Tenken to krótsza średnia ruchoma oparta na 9-okresowych obliczeniach. Służy do dostarczania wskazań kierunkowych wraz z linią Kijun. Kiedy linia Kijun idzie w górę, rynek również idzie w górę – i zwyżkowy crossover osiągany przez punkty linii Tenken w możliwym punkcie wejścia. Obłoki w chmurze tworzą dynamiczne wsparcie i opór używane jako cele dla długoterminowych sygnałów wejścia i wyjścia, jak również możliwe punkty zwrotne na rynku.

Obydwa obłoki chmur działają jak zagnieżdżone średnie ruchy, co oznacza, że ​​jeden z nich jest celem wsparcia lub oporu, ale oba razem są znacznie silniejsze. W większości przypadków dzieje się tak, że linie tworzą skrzyżowania, takie jak średnie ruchome. Kiedy początkowy zasięg chmury A znajduje się poniżej rozpiętości chmur B, tworzy niedźwiedziowaty cel oporu, ponieważ ceny znajdują się poniżej chmury, odwrotnie, jest odwrotnie. Jeśli ceny są powyżej chmury, stanowi wsparcie.

Istnieją trzy podstawowe sposoby wymiany z tym narzędziem. Pierwszym jest następujący trend zwyżkowy. Jeśli akcja cenowa jest powyżej chmury, trend się podnosi. W tym przypadku należy brać pod uwagę jedynie następujące sygnały. Sygnały mogą opierać się na zwrotnicach linii Tenken i Kijun, odbiciach cen lub skrzyżowaniach każdej z tych linii, skrzyżowaniu linii chmurowych lub innych powszechnie akceptowanych oznaczeniach zwyżkowych.

Druga metoda dotyczy rynku związanego z zasięgiem. Kiedy akcja cenowa znajduje się w chmurze, rynek się zmienia i należy stosować neutralne strategie. Oznacza to oglądanie wsparcia i celów odpornościowych na odwrócenie oraz bycie ostrożnym wobec fałszywych sygnałów i biczów. Jest to również czas, kiedy rynek jest w równowadze, przynajmniej według tego wskaźnika.

Ostateczna metoda jest dla niedźwiedzi rynków. Kiedy ceny spadną poniżej chmur, trend spadł i powinny być brane tylko pozycje niedźwiedzi. Oznacza to podążanie za bessowymi crossoverami i cenami odbijającymi się od chmury, linii tenken lub kijun dla niedźwiedziej formacji świec.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.
Zgodnie z wymogami Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), handel opcjami binarnymi i cyfrowymi jest dostępny tylko dla klientów sklasyfikowanych jako klienci profesjonalni.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
73% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2019-01-15 12:00:15

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.