5 min przeczytaj

Ichi Moku Kinko Hiyo, tłumaczone jako wykres równowagi jednego spojrzenia, jest najbardziej zniechęcającym narzędziem w arsenale przedsiębiorcy. Został stworzony przez dziennikarza w latach trzydziestych, by śledzić rynki finansowe w sposób, który można przełożyć na wiadomości. Ichi Moku bazuje na ruchomych średnich i ma na celu wskazanie, lub nie, równowagi rynkowej za jednym spojrzeniem.

 Wskaźnik Japonii

Istnieje pięć głównych odczytów na wykresie Ichi Moku. Są to linia Tenken (niebieska na poniższym wykresie Iqoption), linia Kijun (czerwona), chmura A (zielona), chmura B (czerwona) i obszary chmur, które są zacienione. Aby było jasne, chmura ma zasięg A i B są liniami opartymi na średniej ruchomej używanej do utworzenia linii Kijun. Linia Kijun jest średnią ruchomą opartą na 26-okresowych obliczeniach, które są używane jako linia bazowa dla kierunku.

 Linia Tenken

Linia Tenken to krótsza średnia ruchoma oparta na 9-okresowych obliczeniach. Służy do dostarczania wskazań kierunkowych wraz z linią Kijun. Kiedy linia Kijun podąża w górę, rynek podąża w górę, więc byczae crossovery linii Tenken są możliwymi punktami wejścia. Obłoki chmury tworzą dynamiczne wsparcie i opór używane jako cele dla długoterminowych sygnałów wejścia i wyjścia, jak również możliwe punkty zwrotne na rynku.

Obydwa obłoki chmur zachowują się jak zagnieżdżone średnie ruchy, co oznacza, że ​​jeden z nich jest celem na wsparcie lub opór, ale dwa razem są znacznie silniejsze. W większości przypadków dzieje się tak, że linie tworzą skrzyżowania, takie jak średnie ruchome. Kiedy początkowy zasięg chmury A znajduje się poniżej rozpiętości chmur B, tworzy niedźwiedziowaty cel oporu, ponieważ ceny znajdują się poniżej chmury, odwrotnie, jest odwrotnie. Jeśli ceny znajdują się ponad chmurą, stanowi wsparcie.

Istnieją trzy podstawowe sposoby na handel z tym narzędziem. Pierwszą z nich jest tendencja zwyżkowa . Jeśli akcja cenowa jest powyżej chmury, trend się podnosi. W tym przypadku jedyne, które należy podjąć, to sygnały o następujących trendach. Sygnały mogą opierać się na zwrotach linii Tenken i Kijun, podskakiwaniu cen lub krzyżowaniu się każdej z tych linii, skrzyżowaniu linii chmurowych lub innych powszechnie akceptowanych oznaczeń.

Druga metoda dotyczy rynku związanego z zasięgiem . Kiedy akcja cenowa znajduje się w chmurze, rynek się zmienia i należy stosować neutralne strategie. Oznacza to oglądanie wsparcia i celów odpornościowych na odwrócenie oraz bycie ostrożnym wobec fałszywych sygnałów i biczów. Jest to również czas, kiedy rynek jest w równowadze, przynajmniej według tego wskaźnika

Ostateczna metoda jest dla niedźwiedzi rynków. Kiedy ceny spadną poniżej chmur, trend spadł i powinny być brane tylko pozycje niedźwiedzi. Oznacza to podążanie za bessowymi crossoverami i cenami odbijającymi się od chmury, linii tenken lub kijun dla niedźwiedziej formacji świec.

Kup teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU OSTRZEGAWCZYM

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę przenoszą wysoki poziom ryzyka i może spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.

 


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-05-29 08:20:15

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.