7 min przeczytaj

SAR paraboliczny to wskaźnik analizy technicznej opracowany przez Wellesa J. Wildera. Zostało to po raz pierwszy opisane w książce Wildera z 1978 r. Nowe koncepcje w technicznych systemach handlowych. SAR oznacza "stop and reverse", śledzi akcję cenową w miarę upływu czasu. Wskaźnik znajduje się poniżej ceny, gdy ceny rosną, a powyżej ceny, gdy ceny spadają. Sam autor nazwał ten wskaźnik "Parabolic Time / Price System".

Wskaźnik został opracowany w celu powiadomienia inwestora o możliwych zmianach trendów. Będąc unikalnym wskaźnikiem o dużym potencjale praktycznym, powinien nim być Parabolic SAR w połączeniu z innymi wskaźnikami dla maksymalnej dokładności.

Jak działa Parabolic SAR?

Idea stojąca za wskaźnikiem jest dość prosta. Kiedy cena przekracza jedną z kropek Parabolic SAR, wskaźnik powinien się odwrócić i pojawiają się po przeciwnej stronie linii cenowej. Takie zachowanie może być sygnałem zbliżającego się odwrócenia trendu lub przynajmniej spowolnienia trendu.

Parabolic SAR może przewidywać zmiany trendu, co ilustrują sytuacje 1, 2 i 3

Na powyższym obrazku widać, że kiedy SAR paraboliczny dotyka ceny, trend zmienia kierunek. Ten wskaźnik ryzyka można wykorzystać do oszacowania optymalnych punktów wejścia / wyjścia, przewidywania kierunku trendu i prognozowania przyszłego zachowania akcji cenowej.

Ustawienia transakcji w ciągu dnia

Aby użyć wskaźnika analizy technicznej Parabolic SAR, wykonaj następujące czynności:

  1. Kliknij przycisk "Wskaźniki" w lewym dolnym rogu ekranu,
  2. Wybierz parametr Parabolic SAR z listy możliwych wskaźników,

Paraboliczne ustawienia SARKonfigurowanie wskaźnika na platformie Option IQ

3. Kliknij "Zastosuj", jeśli chcesz używać wskaźnika ze standardowymi parametrami.

4. Lub przejdź do zakładki "Konfiguruj i zastosuj" i skonfiguruj wskaźnik zgodnie z własnymi upodobaniami.

Ustawienia paraboliczne SAR dla handlu śróddziennegoUżywanie Parabolic SAR ze standardowymi parametrami

Przedsiębiorca może dostosować dwa parametry techniczne w zakładce "Konfiguruj i stosuj", które są przyspieszeniem i przyspieszeniem max. Zwiększając liczby, możesz zwiększyć czułość wskaźnika, jednocześnie poświęcając swoją precyzję.

Odwrotny efekt można osiągnąć, obniżając wartości przyspieszenia i przyspieszenia max: wskaźnik stanie się mniej czuły, ale dostarczy również mniej fałszywych sygnałów. Znalezienie właściwej równowagi między dokładnością i czułością jest podstawowym zadaniem dla przedsiębiorców zainteresowanych korzystaniem z Parabolic SAR w handlu śróddziennym.

Najlepsze ustawienia Parabolic SAR dla Intraday Regulacja maksymalnych parametrów przyspieszenia i przyspieszenia

Jak korzystać z Parabolic SAR Indicator

Według samego Wellesa J. Wildera wskaźnik powinien używać tylko podczas silnych trendów, które zwykle nie przekraczają 30% czasu. Nie zaleca się stosowania Parabolic SAR w krótkich odstępach czasu i podczas ruchu bocznego, ponieważ wskaźnik traci potencjał predykcyjny i może zwracać fałszywe sygnały.

sar_pic7-1Wskaźnik traci swoją moc predykcyjną w okresach niskiej zmienności, ale zapewnia przyzwoite wyniki, gdy zmienność jest wysoka

Profesjonalni handlowcy często łączą użycie Parabolic SAR z innymi wskaźnikami. Jedną z możliwych kombinacji – Parabolic SAR i Simple Moving Average – i jej praktyczne zastosowania opisano poniżej. Zaleca się dwukrotnie sprawdź sygnały Parabolic SAR za pomocą innych wskaźników.

Paraboliczne SAR + SMA

Połączenie tych dwóch narzędzi analizy technicznej jest popularne wśród doświadczonych handlowców. Parabolic SAR (przyspieszenie = 0,04, przyspieszenie max = 0,4) i SMA (okres = 55) są używane razem, aby potwierdzić swoje sygnały. W przypadku jednoczesnego korzystania z obu wskaźników handlowcy oczekują na pojawienie się następujących sygnałów:

Przewidywanie trendu zwyżkowego

Kiedy cena jest niższa od SMA, a SAR w pozycji parabolicznej wykazuje ruch w górę, tendencja ta może stać się zwyżkowa.

Przewidywanie bessy

sar_pic6Prognozowanie tendencji wzrostowych i spadkowych za pomocą kombinacji Parabolic SAR i SMA

Kiedy cena jest powyżej SMA, a SAR w pozycji parabolicznej wykazuje ruch w dół, trend ten najprawdopodobniej stanie się bessy.

Obie sytuacje można zobaczyć na powyższym obrazku. Na początku interwałów o numerach 1 i 3 dobrym pomysłem może być zainwestowanie w opcje kupna, zaś przedziały o numerach 2 i 4 odpowiadają sentymentom niedźwiedziowym.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.
Zgodnie z wymogami Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), handel opcjami binarnymi i cyfrowymi jest dostępny tylko dla klientów sklasyfikowanych jako klienci profesjonalni.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-11-17 13:00:40

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.