Łatwo jest kupić akcje online i łatwo je sprzedać, ale najbardziej innowacyjnym sposobem kupowania i sprzedawania akcji na obecnym rynku jest korzystanie z brokera internetowego, takiego jak IQ Option. Ta firma posiada własną platformę oprogramowania, na której można składać zlecenia kupna lub sprzedaży akcji, opcji lub kontraktów terminowych. Oto jak kupować akcje Facebooka za pomocą platformy IQ Option.

Jak kupować akcje Facebooka za pomocą platformy IQ Option

Gdy szukasz sposobów na zakup akcji przez Internet, możesz wybrać spośród wielu opcji, w tym zwykłych internetowych firm maklerskich, banków i towarzystw ubezpieczeniowych, lub możesz skorzystać z usług brokera opcji. Broker opcji to osoba, która może działać jako Twój przedstawiciel podczas negocjowania umów ze spółką sprzedającą akcje lub opcje. Możesz korzystać z brokera opcji na kilka sposobów, takich jak kupowanie lub sprzedawanie opcji, kupowanie i sprzedawanie funduszy inwestycyjnych, a nawet możesz handlować akcjami za pomocą platformy opcyjnej. Z brokerem opcji składasz zlecenia za pomocą swojego konta brokerskiego. Może być konieczne podanie informacji brokera, które następnie przechowują w swoim systemie i od czasu do czasu uzyskują do nich dostęp.

Jak działa ta opcja?

Kiedy składasz zamówienia za pomocą platformy IQ Option, stawiasz zakłady na wynik sprzedaży akcji między kupującym a sprzedającym akcje lub opcję. Zakłady zazwyczaj nie są prawdziwe i nie opierają się na żadnym podstawowym zabezpieczeniu. Zamiast tego otrzymasz opcję kupna lub sprzedaży akcji po określonej cenie w określonym czasie. Możesz zrealizować swoje zamówienie tylko wtedy, gdy ceny osiągną wcześniej ustalony limit.

Kroki, aby kupić akcje Facebooka

Istnieje kilka kroków, aby kupić akcje Facebooka za pomocą platformy IQ Options. W pierwszym kroku powinieneś określić, która opcja najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Inwestorzy krótkoterminowi często stosują strategie handlu opcjami binarnymi. Możesz kupić jedną opcję kupna i jedną opcję sprzedaży z tą samą ceną wykonania i datą wygaśnięcia. Płacisz różnicę w cenie między dwiema opcjami i czekasz, aż cena wzrośnie powyżej punktu wygaśnięcia.

Twoja opcja binarna stanie się bardzo cenna, jeśli cena wzrośnie powyżej ceny wykonania opcji. Oznacza to, że powinieneś albo odkupić połączenie z zyskiem, albo sprzedać połączenie z zyskiem, aby pokryć swoją pozycję. Aby kupić te akcje z zyskiem, musisz kupować na najniższych poziomach i sprzedawać na wysokich. Jeśli zdarzy ci się mieć rację, gdy cena wzrośnie do maksimum, zarobisz pieniądze. Jeśli jednak zdarzy ci się pomylić, gdy spadnie on do niskiego poziomu, utkniesz z dużą ilością akcji, których nie możesz już sprzedać.

Dla tych, którzy nie chcą ryzykować posiadania akcji na zawsze, zazwyczaj stosują strategie handlu opcjami binarnymi. Są o wiele łatwiejsze do nauczenia się, jak kupować te akcje, a ryzyko jest o wiele mniejsze. Masz też większą kontrolę nad ceną. Ponieważ nie musisz płacić pełnej kwoty akcji, jeśli przegrasz, możesz zdecydować, kiedy wyjść z pozycji i wyjść, zanim stracisz dużo pieniędzy.