6 min przeczytaj

Jeśli zapytasz wytrawnego kupca, jakie umiejętności są potrzebne do osiągnięcia sukcesu, są szanse, że będą oferować odpowiedzi takie jak dyscyplina, konsekwencja i oczywiście wytrwałość. Podczas gdy wszystkie te są prawdziwe, istnieje jedna umiejętność często pomijana: umiejętność wielozadaniowości. Handlowcy muszą być w stanie analizować rynek, czytać sygnały, przeprowadzać analizy techniczne – wszystko to i więcej, czasami w ciągu kilku sekund.

Przedtransakcje Wszystkie wyżej wymienione umiejętności rozwijają się wraz z czasem i treningiem. Jeśli dopiero zaczynasz, może to być trudne do żonglowania wszystkimi szczegółami handlu. Aby śledzić wszystko, co się dzieje, zdecydowanie zalecamy skorzystanie z listy kontrolnej przed transakcją. Lista kontrolna pomoże Ci upewnić się, że nie przegapisz niczego ważnego lub popełnisz proste błędy przed wprowadzeniem do handlu, ale pozwoli Ci również ocenić transakcje po fakcie.

Przed zagłębieniem się w niektóre elementy znajdujące się na liście kontrolnej przed handlem, warto zauważyć, że lista kontrolna jest nie plan handlu! Plan handlu jest twoją strategią dla transakcji, a lista kontrolna to narzędzie, które pomoże ci w realizacji tej strategii. Biorąc to pod uwagę, najlepiej dopasuj listę kontrolną do swojego planu. Oto tylko przykład tego, co możesz dołączyć.

Ustaw warunki

Zapoznaj się z planem handlowym i sprawdź, czy warunki na ekranie są zgodne z technicznymi i podstawowymi warunkami niezbędnymi do wdrożenia Twojej strategii. Czy rynek jest zwyżkowy czy niedźwiedziowaty? Czy handlujesz z lub przeciw trendowi? Czy korzystasz z odpowiednich ram czasowych na instrument, który handlujesz? Sukces Twojego handlu zależy od konfiguracji, dlatego ważne jest, abyś dokładnie przeanalizował te warunki.

Rozmiar pozycji

Sprawdź dwukrotnie te liczby! Nie chcesz narażać swoich funduszy na ryzyko przez przypadkowe przekroczenie dodatkowej liczby. Mówiąc o ryzyku, zrewiduj stosunek ryzyka do wynagrodzenia. Czy Twój kapitał pozwala na stosunek, który wybrałeś? Czy rozsądnie jest wykorzystać wpływ na ten handel? Jeśli nie, możesz zrewidować swoją strategię.

Stop-loss

Stop-lossKiedy już zorientujesz się, jaki stosunek ryzyka do wynagrodzenia chcesz osiągnąć, możesz zdecydować się na użycie zleceń stop-loss, aby ograniczyć straty. Większość traderów zgadza się, że strata jest koniecznością w handlu, ale pomoże tylko, jeśli ustawisz stop-loss na logicznym poziomie. Równocześnie jednak poziom powinien wystarczyć, gdy stop-loss jest w stanie wykonać swoją pracę i zarządzać ryzykiem.

Katalizatory rynkowe

Czy zdarzają się jakieś wydarzenia przed planowanym handlem lub w jego trakcie? Raporty o zarobkach, ogłoszenia firm i aktualności mają tendencję do wpływania na warunki rynkowe. W niektórych przypadkach takie zdarzenia powodują nagłe zmiany. Niemniej jednak, wcześniejsza analiza daje ci przewagę nad grą. Może również dać wyobrażenie o zmienności rynku.

Stan emocjonalny / psychiczny

Stan emocjonalny / psychicznyPoświęć chwilę, aby ocenić swój stan emocjonalny przed wejściem do handlu. Czy twój umysł jest czysty, czy czujesz się zestresowany? Czy jest coś w tym handlu, które nie pasuje do ciebie? Zadawanie sobie tych prostych, szybkich pytań może pomóc w powstrzymaniu emocji przed zdobywaniem najlepszych umiejętności podczas handlu.

Twoja lista kontrolna nie musi być długa ani skomplikowana, ale musi być czymś, co możesz łatwo zrozumieć i przestrzegać. Niektórzy handlowcy wypisują swoje listy kontrolne, inni wpisują je, a niektórzy nawet laminują. Najważniejszą rzeczą jest trzymać go blisko, aby móc się do niego odwołać, gdy zajdzie taka potrzeba.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-09-12 19:00:12

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.