6 min przeczytaj

Właściwy instrument handluBycie przedsiębiorcą stawia Cię w pozycji ciągłego podejmowania decyzji. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym traderem, czy traderem z doświadczeniem – wybór właściwego instrumentu odgrywa istotną rolę w twojej zdolności do satysfakcjonujących wyników. Jeśli zastanawiasz się, czy nie wiedzieć, kiedy otwierać i zamykać handel – nie wspominając o potencjalnych stratach, które mogą się pojawić, podejmując złą decyzję – jasne jest, że musisz zacząć wszystko od początku.

Pytanie brzmi, w jaki sposób wybrać taki instrument, który może być odpowiedni dla Ciebie jako przedsiębiorcy, spełnić Twoje oczekiwania i złagodzić te niemożliwe do przyjęcia ryzyka, których nie chcesz podjąć? Czytaj dalej, aby uzyskać wskazówki.

Poznaj swoje osobiste finanse i dowiedz się, ile naprawdę kosztuje handel

Samo spojrzenie na prowizję za dany instrument nie jest pomocne. Oto, co powinieneś wiedzieć:

 • Musisz zrozumieć rozmiar spreadu, który jest różnicą między ceną otwarcia i zamknięcia dla aktywów na dany moment. Na przykład główne pary walut na rynku Forex będą miały niższe spready niż aktywa Crypto.
 • Wykorzystanie dźwigni finansowej do pomnożenia własnej zainwestowanej kwoty może być korzystne; jednak często wiąże się to z opłatą za nocleg. Jest on narzucony pod koniec sesji, podczas gdy twoja pozycja zostaje przeniesiona na inny dzień. Ponadto dźwignia może również pomnożyć straty.
 • Musisz również wiedzieć, na jakich warunkach transakcja zostanie automatycznie zamknięta, więc nie zdziwisz się, jeśli tak się stanie. Funkcja automatycznego zamykania, którą można znaleźć w wielu innych instrumentach.
 • Znajdź instrument, który pasuje do twoich preferencji handlowych

  Jednym z najczęstszych błędów, które powtarza potencjalny handlowiec, jest inwestowanie w instrument tylko dlatego, że znajduje się na szczycie listy handlowej. Dopasowanie do twojej postaci i preferencji handlowych jest niezwykle istotne.

  Jeśli jesteś wystarczająco cierpliwy, aby dokonać długoterminowej inwestycji i jeśli nie masz możliwości rutynowego spędzania godzin na monitorowaniu transakcji, wybierz instrument, w którym prawdopodobnie osiągniesz zysk, koncentrując się głównie na wiadomościach ekonomicznych o większej skali. Używaj kontroli Stop Loss i Take Profit i oszczędzaj trochę czasu dla siebie.

  Z drugiej strony, jeśli wolisz wykonywać szybkie transakcje z szybkimi efektami – wybierz instrument spełniający Twoje wymagania. Niezależnie od tego, czy wybierzesz instrument o bardzo zmiennych zasobach, przygotuj się do podjęcia szybkich i terminowych działań, nie przerywając bieżących wiadomości i sygnałów. W tym przypadku staniesz przed poważną koniecznością dogłębnego zrozumienia analizy technicznej.

  Ćwicz sprawy

  Wykorzystaj w pełni te bezpłatne funkcje dostępne na platformie – zwłaszcza saldo ćwiczeń. Inwestowanie wirtualnych funduszy nie szkodzi portfelowi i pozwala czuć się swobodnie w handlu. Zaspokój swoją ciekawość porównując różne instrumenty i wybierając te, które zapewniają większy zwrot. Opracuj skuteczną strategię, która przyniesie te zwroty i pozostań przy niej, gdy tylko osiągniesz prawdziwą równowagę. Powinieneś powstrzymać się od używania jakiegokolwiek instrumentu finansowego do handlowania na prawdziwej równowadze, dopóki nie zdobędziesz wystarczającej wiedzy i znajomości jego cech.

  I na koniec pamiętaj, że inwestowanie pieniędzy jest łatwe. Wykorzystanie tego jest najtrudniejsze. Inwestorzy wydają zbyt dużo energii, martwiąc się, jak dokonać depozytu i szybko rozpocząć handel, a nie na tyle, aby skupić się na tym, jak w pełni wykorzystać liczne instrumenty i narzędzia do analizy, które mamy na platformie.

  Handluj teraz

  UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

  OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

  Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


  Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
  Data publikacji: 2018-08-23 13:09:10

  Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.