5 min przeczytaj

Czy kiedykolwiek przyłapałeś się na stosowaniu wielu wskaźników do wykresu, im więcej, tym lepiej, mając nadzieję na pozytywny wynik? Czy zastanawiałeś się kiedyś, czy używasz odpowiedniej kombinacji wskaźników?

Jeśli nadal nie wiesz, jakie wskaźniki istnieją, jak z nich korzystać i kiedy lepiej jest zastosować jeden lub inny wskaźnik, ten artykuł jest dla Ciebie. Złóżmy go, aby jak najszybciej rozpocząć stosowanie analizy technicznej na wykresie.

Dlaczego ich potrzebujesz

Wskaźnik techniczny może być zastosowany do wykresu aktywów w celu przeanalizowania poprzedniego ruchu na rynku i zdefiniowania wzorców. Istotą każdego wskaźnika jest obliczenie matematyczne, które pozwala handlowcom przewidywać przyszłe zmiany cen.

Wskaźniki techniczne są bardzo przydatne dla krótkoterminowych inwestorów. Ponieważ nie obejmują analizy podstawowej działalności (zarobki, przychody itp.), Nie będą pomocne dla inwestorów długoterminowych.

Ważne jest, aby zrozumieć, jak klasyfikować wskaźniki i jak prawidłowo korzystać z ich różnych typów. Dokładna implikacja wskaźników pomaga w dokładniejszym przewidywaniu zmian cen. Ogólnie rzecz biorąc, ważne jest, aby zrozumieć, co dokładnie reprezentuje każdy wskaźnik i co należy wziąć pod uwagę przy ich stosowaniu.

Wszystkie wskaźniki można podzielić na dwie kategorie: wskaźniki trendów i oscylatory.

Wskaźniki dotyczące trendów

Wyznaczają trend, wygładzając zmienność naturalnie występującą na wykresie. Zwykle są one oparte na wcześniejszej aktywności wykresu, a niektóre, na przykład MACD, mogą również mierzyć siłę tego trendu.
Wskaźniki trendów są świetne do zastosowania w celu określenia kierunku trendu i podjęcia decyzji o tym, kiedy wprowadzić ofertę. W tej chwili możesz znaleźć takie wskaźniki trendów, jak Średnia Ruchoma, Wstęgi Bollingera, Aligatora, MACD, Paraboliczne SAR i Chmura Ichimoku na platformie. Łatwo jest odróżnić wskaźniki trendów, ponieważ w większości są one wyświetlane na wykresie, podczas gdy oscylatory są zwykle wyświetlane poniżej wykresu.

Wskaźnik aligatora nad cennikiem

Oscylatory

Wskaźniki te określają krótkoterminowe warunki wykupienia lub wyprzedania. Są przydatne do znalezienia punktów obrotu, ponieważ cena nie pozostaje w obszarze wykupienia lub wyprzedania przez długi czas.

Oscylatory nie są tak skuteczne na popularnym rynku i najlepiej je stosować, gdy wykres nie wykazuje silnego trendu w żadnym kierunku. Generują punkty wejścia i wyjścia w momentach, gdy cena aktywów odbiega zbyt daleko od zwykłego przedziału. Do najpopularniejszych oscylatorów należą RSI, Stochastic i Awesome Oscillator.

Jak połączyć?

Aby pomyślnie połączyć, musisz określić typ wskaźnika, którego chcesz użyć. Czemu? Ponieważ użycie kilku wskaźników tego samego typu spowoduje po prostu duplikowanie sygnałów – w tym przypadku zdecydowanie nie jest lepiej.

Reguła, którą możesz zapamiętać, polega na tym, że optymalna kombinacja obejmuje wskaźniki, które uzupełniają się i nie nawzajem się powtarzają. Używanie więcej niż 3-4 wskaźników na wykresie może być niepotrzebne, więc wybierz mniej, ale rób to mądrze.

Możesz również połączyć wskaźniki z analizą fundamentalną, aby uzyskać pełniejszy obraz.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.
Zgodnie z wymogami Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), handel opcjami binarnymi i cyfrowymi jest dostępny tylko dla klientów sklasyfikowanych jako klienci profesjonalni.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
73% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2019-01-12 14:00:03

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.