6 minut czytania

Zespoły Bollinger (BB) jest jednym z najpopularniejszych na świecie wskaźników analizy technicznej. Będąc wskaźnikiem zmienności, pasma Bollingera odzwierciedlają dynamiczny zakres zmian cen. Im większa odległość między liniami, tym większa zmienność. Zespoły Bollingera mogą być używane jako narzędzie wspierające, które pomaga ustalić początek i koniec panującego trendu. Podsumowując, jest to wskaźnik dodany przez wielu traderów do ich konfiguracji transakcyjnej. Jest jednak jedna wada Bollinger Bands, a jest to ilość miejsca, które zajmują po zastosowaniu do wykresu cen. Jako wskaźnik wykreślony bezpośrednio na wykresie cenowym nie pasuje do innych wskaźników, które wymagają dużo miejsca, np. sol. Fraktale, aligatory lub średnie ruchome. Okazuje się, że jest jeden wskaźnik, który spełnia wszystkie powyższe warunki, ale w bardziej elegancki i zwięzły sposób. Poznaj szerokość pasm Bollingera.

Szerokość pasm Bollingera na platformie IQ Option

Szerokość pasm Bollingera (BBW) to narzędzie analizy technicznej, które pochodzi od zespołów Bollingera. BB Width pobiera informacje, które zwykłe pasma Bollingera reprezentują jako trzy osobne linie i łączy je w jedną linię. Krótko mówiąc, to narzędzie oblicza odległość między górnym i dolnym pasmem. A oto, jak uczynić z niego część swojego systemu handlowego.

Jak korzystać z handlu?

Szerokość pasma Bollingera działa jak oscylator. Gdy zmienność jest wysoka, odległość między górną i dolną pasmą Bollingera wzrasta, podobnie jak szerokość pasm Bollingera. Gdy rynek jest płaski, a odległość między pasmami maleje, wskaźnik również spada.

Zmienność nie jest trendem, a sama wysoka / niska zmienność nie zapewnia sygnałów kupna / sprzedaży. Jest to jednak ważna cecha, która wraz z kierunkiem trendu i wolumenem obrotu może pomóc w określeniu optymalnych punktów wejścia i wyjścia.

BBW to różnica między górnym i dolnym pasmem

Okresy wysokiej zmienności mieszają się z okresami stosunkowo niskiej zmienności. Im wyższa zmienność, tym wyższy potencjalny wzrost, ale także ryzyko. Im niższa zmienność, tym niższy

potencjalny wzrost, a także ryzyko. Za pomocą tego wskaźnika możesz zatem określić ryzyko transakcji, którą zamierzasz zawrzeć. Należy o tym pamiętać, aby dostosować współczynnik ryzyka do zwrotu zgodnie ze swoim stylem handlowym.

Szerokość pasm Bollingera jest dobra w określaniu zmienności rynku i to wszystko. Jeśli chodzi o kierunek trendu i inne wskaźniki, warto stosować różne wskaźniki. Dobrym uzupełnieniem mogą być wskaźniki trendów i wskaźniki wolumenu.

Ograniczenia

W przeciwieństwie do zwykłych pasm Bollingera, szerokość pasm Bollingera występuje jako pojedyncza linia (zamiast trzech oddzielnych linii). Co więcej, jest umieszczony pod tabelą cen w osobnym oknie. Dlatego nie może być stosowany jako dynamiczny poziom wsparcia i oporu, co zwykle ma miejsce w przypadku BB.

Kolejnym ograniczeniem, które nie jest unikalne dla szerokości pasm Bollingera, ale jest raczej powszechnym miejscem dla wszystkich narzędzi analizy technicznej, jest niemożność zapewnienia dokładnych wyników w 100% przypadków. Jak każdy inny wskaźnik, BBW od czasu do czasu wyśle ​​fałszywe sygnały.

Jak skonfigurować?

Konfigurowanie wskaźników jest łatwe:

1. Kliknij przycisk „Wskaźniki” w lewym dolnym rogu ekranu,

2. Przejdź do zakładki „Inne”,

3. Znajdź szerokość pasm Bollingera na liście dostępnych wskaźników,

4. Kliknij „Zastosuj” bez zmiany ustawienia.

Wskaźnik jest gotowy do użycia!

Teraz, gdy wiesz, jak skonfigurować i używać szerokości pasm Bollingera w handlu, możesz przejść na platformę i spróbować. Dowiedz się, czy pasuje do Twojego stylu handlu!

Spróbuj wskaźnik


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2020-03-17 10:00:02

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.