7 minut czytania

The Elder Impulse System (EIS) to narzędzie analizy technicznej, które łączy dwa różne wskaźniki i zamienia je w potężny system handlu. Można go użyć do określenia optymalnych punktów wejścia i wyjścia, a także do wykrycia nadchodzącej zmiany trendu. Będąc samodzielnym potężnym systemem handlowym, można go również łączyć z innymi narzędziami analizy technicznej. EIS można zastosować do dowolnego zasobu i dowolnego przedziału czasowego. Przeczytaj cały artykuł, aby dowiedzieć się, jak skonfigurować i używać Elder Impulse System w handlu.

Jak to działa?

Jak już wspomniano, Starszy System Impulsowy jest kombinacją dwóch wskaźników: 13-dniowej wykładniczej średniej ruchomej (EMA) i histogramu MACD. Oba mają swoją własną funkcję. EMA ma na celu wykrycie trendu, podczas gdy Histogram MACD identyfikuje pęd (tempo wzrostu lub spadku cen).

EIS na platformie IQ Option

System Elder Impulse jest reprezentowany jako seria słupków pod tabelą cen. Zielone słupki odpowiadają okresom zwyżkowego rynku, kiedy zarówno trend, jak i pęd są pozytywne. Z kolei czerwone słupki odpowiadają okresom bessy, kiedy trend spada, ale dynamika wciąż rośnie. Szare słupki odpowiadają mieszanym sygnałom, kiedy żaden byk nie nosi niedźwiedzi na rynku.

Jak ubiegać się w handlu?

Istnieje kilka sposobów zastosowania systemu Elder Impulse w handlu.

Najpierw należy użyć wskaźnika jako samowystarczalnego narzędzia handlowego. Kiedy kilka zielonych pasków pojawia się w sekwencji, mówi się, że byki dominują na rynku. Kiedy prawda jest odwrotna, a kilka czerwonych pasków pojawia się jeden po drugim, mówi się, że dominuje uparty nastrój. Handlowcy mogą rozważyć otwarcie transakcji w odpowiednim kierunku.

Należy jednak pamiętać, że ten wskaźnik nie jest w stanie określić czasu trwania trendu. Nie można zatem stwierdzić, kiedy dominujący trend dobiegnie końca. Wskaźniki wolumenu mogą pomóc, ponieważ wolumen obrotu jest ogólnie wyższy w początkowych fazach silnych trendów.

Tendencje o różnych długościach identyfikowane przez EIS

W przypadku handlu z samym EIS rozsądne może być oczekiwanie na potwierdzenie. W takim przypadku potwierdzeniem są 2–3 kolejne słupki tego samego koloru. Pomimo faktu, że Starszy System Impulsów może być używany samodzielnie, nadal można go połączyć ze wskaźnikami analizy technicznej różnych typów: zmienności, objętości itp.

Pamiętaj, że możesz użyć EIS jako narzędzia pomocniczego dla innych wskaźników. Załóżmy, że handlujesz aligatorem jako głównym narzędziem. W takim przypadku nadal możesz skonsultować się ze Starszym Systemem Impulsów, aby uniknąć fałszywych sygnałów. Ryzyko otwarcia transakcji przynoszącej straty będzie niższe, gdy sygnał kupna lub sprzedaży wysłany przez główny wskaźnik zostanie potwierdzony przez ten sam rodzaj sygnału wysłany przez Elder Impulse System.

Pozytywne i negatywne trendy zidentyfikowane przez EIS

Tak powiedział o tym wskaźniku Alexander Elder, człowiek stojący za EIS:

„System impulsów zachęca do ostrożnego wejścia, ale szybkiego wyjścia. Jest to profesjonalne podejście do handlu, całkowite przeciwieństwo stylu amatora. Początkujący wskakują na transakcje, nie zastanawiając się zbyt wiele, i wychodzą na zawsze, mając nadzieję i czekając, aż rynek się odwróci. ”

Warto pamiętać, że Elder Impulse System, jak każde inne narzędzie analizy technicznej, nie jest w stanie wysyłać dokładnych sygnałów przez 100% czasu. Od czasu do czasu może – i zapewni – fałszywe sygnały. Twoim zadaniem jako przedsiębiorcy jest ich identyfikacja i odfiltrowanie.

Jak skonfigurować?

Ustawienie wskaźnika jest łatwe. W tym celu wykonaj następujące czynności:

1. Kliknij przycisk „Wskaźniki” w lewym dolnym rogu pokoju handlowego,

2. Przejdź do zakładki „Trend”,

3. Wybierz Elder Impulse System z listy dostępnych opcji i kliknij „Zastosuj” bez zmiany ustawienia.

Wskaźnik jest teraz gotowy do użycia. Pamiętaj, że możesz również dostosować ustawienia według własnych upodobań. Ponieważ jest ich całkiem sporo, lepiej zmień wpływ każdego z nich na wskaźnik przed ich zmianą.

Teraz, gdy wiesz, jak handlować z Elder Impulse System, możesz przejść do platformy handlowej i wypróbować tę strategię! Jeśli chcesz, zawsze istnieje możliwość wypróbowania go najpierw na koncie demo, a następnie naśladowania strategii na koncie rzeczywistym.

Handluj teraz


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2020-03-20 10:00:36

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.