6 min przeczytaj

Rozpoczęcie nowego roku to czas wielkich ambicji i wyznaczania nowych celów. Zapisywanie swoich rezolucji na nadchodzący rok jest świetnym sposobem na ustalenie planu działania na następne 12 miesięcy. Działa równie dobrze w handlu – posiadanie strategii pozwala zaplanować twoje działania, jeśli chodzi o rynek.

Czytanie książek, artykułów, korzystanie z porad innych przedsiębiorców – wszystko do pewnego stopnia działa. Jednak budowanie planu opartego na własnym unikalnym podejściu może być drogą do zrobienia.

Wiąże się to z zadawaniem sobie wielu pytań i zastanawianiem się nad dotychczasowym doświadczeniem w handlu. Przydatne może być zajęcie notatnika i zapisanie swoich wniosków, nawet jeśli będzie to oznaczać, że w kilka minut później dojdziesz do nowej realizacji i przekonasz poprzednie myśli.

Tworzenie planu

Jakie rzeczy należy przemyśleć planując strategię? Przeanalizujmy je razem. Możesz wymyślić wiele różnych strategii, więc zapisanie tych punktów może pomóc ci być bardziej spójnym i zaoszczędzić czas w przyszłości, ponieważ będziesz mieć listę kontrolną do naśladowania.

Przede wszystkim ważne jest, aby dowiedzieć się, jak działa rynek. Co to znaczy kupować taniej i sprzedawać wysoko? Co właściwie przedstawiają wykresy? Co wpływa na ruch cenowy i tworzy cykle?

Zrozumienie jest kluczem do dobrej strategii. Możesz dowiedzieć się o tym krok po kroku, nie ma potrzeby, aby spróbować objąć wszystko w jeden dzień. Pozwól sobie odpocząć i przetworzyć nowe informacje, zanim ruszysz do przodu. Nie stresuj się zbyt dużą ilością rzeczy do nauki – krok po kroku będziesz postępować.

Po drugie, musisz zdecydować o instrumencie i terminie, w którym będziesz handlować. Który instrument preferujesz w handlu? Czy jesteś skalperem, handlem dnia, handlarzem wahadłowym lub handlarzem pozycjami? Jak długo lubisz trzymać się swojej pozycji? Co najważniejsze, ile czasu jesteś gotów poświęcić na codzienny handel? Decydowanie o warunkach komfortu jest ważnym krokiem w planowaniu strategii. W ten sposób będziesz mieć czas na handel i sprawisz, że stanie się częścią twojej codziennej rutyny.

Następnie wybierz narzędzia, których będziesz używać. Możesz użyć wskaźników takich jak Średnia ruchoma i MACD, a także linii wsparcia i oporu, aby zdefiniować trend. Połącz je z oscylatorami, takimi jak RSI lub Stochastic, aby znaleźć punkty wejścia na rynek. Możesz również dowiedzieć się o wzorcach świecowych – działają one dobrze, gdy chcesz określić kierunek ceny i możliwe możliwości handlu.

Nie zapomnij skorzystać z funkcji platformy – Take Profit i Stop Loss pomogą Ci kontrolować pożądany zysk i akceptowalną kwotę strat. Łączenie różnych narzędzi może pomóc Ci lepiej analizować wykresy i odkrywać powtarzające się cykle.

Wreszcie, poznaj zarządzanie ryzykiem oraz kroki, jakie możesz podjąć, aby ograniczyć potencjalną stratę. Uważnie obserwuj swój rozmiar i staraj się nie dać się ponieść emocjom.

Praktyka czyni mistrza

Strategia handlowa nie jest czymś stałym, a jedna strategia nie może być powszechnie stosowana w żadnym momencie na żadnym rynku. Ważne jest, aby stale ją ulepszać i uczyć się na własnych błędach. Oceń swoje poprzednie oferty, aby wprowadzić korekty w swoim podejściu. Postaraj się zrozumieć, dlaczego ta czy inna transakcja została zamknięta lub wycofana z pieniędzy i wykorzystaj tę wiedzę w przyszłości.

Wniosek

Jest kilka ważnych rzeczy, które powinieneś wziąć pod uwagę przy planowaniu swojej strategii, więc nie wahaj się poświęcić jej więcej czasu na planowanie i dopasowanie do swojego stylu handlu. Konsekwentnie podążaj za swoim planem i ćwicz strategię, aby osiągnąć pożądany rezultat.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.
Zgodnie z wymogami Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), handel opcjami binarnymi i cyfrowymi jest dostępny tylko dla klientów sklasyfikowanych jako klienci profesjonalni.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
73% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2019-01-10 14:00:21

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.