4 minuty przeczytaj

Świeczniki są świetnymi narzędziami, jeśli zrobiłeś jakąś transakcję, wiesz o tym. W świecie świeczników wzorce odwrócenia są jednymi z najlepszych, jakie można znaleźć. Wewnątrz tego podzbioru jest wzór, który pojawia się tak często, składa się tylko z dwóch świec i może prowadzić do znacznie większych ruchów niż to, co można zobaczyć z innymi krótkoterminowymi sygnałami.

Teraz, gdy mówię krótko, mam na myśli sygnał, który tworzy się w ciągu 2 lub 3 dni, lub 2 lub 3 świece, w porównaniu do tego, który tworzy się przez tydzień lub miesiąc, lub w ciągu 30 lub więcej świec. Pierwszy typ, krótkotrwały, prowadzi do ruchów, które trwają dla kilku świec, podczas gdy te z drugiego mogą prowadzić do ruchów, które trwają dla wielu świec. Typ Pinceta w rodzaju spadków pomiędzy nimi, jest rodzajem świecy średnioterminowej, która powstaje, gdy ceny stają się zbyt długie, stan dojrzał do odwrócenia.

Co to jest odwrócenie pincety? gdy dwie świece tworzą się obok siebie, a w przypadku odwrócenia byka pierwsza jest czerwona, a druga zielona. Pierwsza świeca przesuwa się w dół, aby ustawić nowe niskie i testowe wsparcie. Tworzy średnią do długiej czerwonej świecę z widocznym dolnym cieniem, jest to pierwsza z pęsety. Druga świeca otwiera się przy zamknięciu pierwszego lub bardzo blisko niej, sprawdza podpory, a następnie silnie się porusza, aby przebić lub pochłonąć pierwszą. Jest to druga połowa pęsety z dwoma niższymi cieniami tworzącymi szczypce. Razem pokazują, że kapitulacja spotkała się z kupnem, ostatni sprzedawcy odeszli, a pierwsi kupujący wkroczyli na miejsce, by posprzątać bałagan.

 Odwrócenie pincety

Wymiana jest łatwa, jeśli dostrzegasz warunki przed lub podczas formowania . W takim przypadku możesz wejść na pozycje zwyżkujące lub niedźwiedzi, jeśli powstanie na szczycie wiecu, gdy tylko druga świeca się zamknie. Celem realizacji zysków byłyby wszelkie cele oporu, które przewidywałeś w oparciu o wcześniejsze działania cenowe. Na powyższym wykresie oznacza to, że długookresowa niska (pęsetka powstała na naruszeniu tego niskiego poziomu), a następnie krótkookresowa średnia ruchoma po przekroczeniu tej wartości jest przekroczona. Na poniższym wykresie oznacza to dolną część zakresu handlowego (poziom wsparcia został przekroczony, gdy utworzono pęsetę), a następnie cele w przedziale w drodze do góry.

 odwrócenie pincety [19659003] Wymiana odwrotności pincety po utworzeniu jest również prosta. W przypadku odwrotu byka należy czekać na potwierdzenia wsparcia i inne powszechnie stosowane zwyżkujące wskazania. W przypadku tych wykresów ruch ten jest napędzany przez jastrzębią walutę EBC, która może nadal podnosić ceny do okresu pośredniego, co jest okazją dla doświadczonych handlowców

.
Użyj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU OSTRZEGAWCZY

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę niesie wysoki poziom ryzyka i może spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.

 


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-06-09 09:32:46

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.