6 min czytaj

Najnowsze osiągnięcia w dziedzinie nauk psychologicznych oferują przedsiębiorcom potężną technikę umożliwiającą wprowadzenie istotnych zmian zachowań. Wiele aspektów nowych technik psychologicznych przyjęto ze wschodniej duchowej tradycji, która badała ludzki umysł i sposób jego działania przez tysiące lat. W dzisiejszych czasach idea uważnej świadomości zmieniła krajobraz zachodniej psychologicznej nauki. Badacze sugerują, że uważność może mieć szeroki zakres zastosowań. W szczególności można go użyć do zwiększenia koncentracji, zminimalizowania stresu, przezwyciężenia poważnych problemów psychologicznych i poprawy wyników w różnych działaniach, takich jak sport czy handel.

Cel zmniejszania stresu i zwiększania wydajności jest niezbędny dla przedsiębiorców, którzy każdego dnia zmagają się z wpływem emocji. Opanowanie umiejętności uważności może być przydatne dla każdego inwestora na trzy sposoby.

Lepsza koncentracja

Rozwijanie uważności jest najskuteczniejszym sposobem poprawy koncentracji i koncentracji. Podobnie jak profesjonalni sportowcy, którzy wiedzą, że ich koncentracja staje się lepsza, gdy są uważnie świadomi, handlowcy, którzy ćwiczą uważną świadomość, zaczynają "widzieć lepszy rynek" i poprawiają swoją zdolność do odkrywania ważnych wskazówek, jakie daje. Uważność zapewnia wyższy poziom koncentracji i zdolność do zanurzenia się w rynku.

Świadomość chwili obecnej

Wielu inwestorom trudno jest skoncentrować się na chwili obecnej, zamiast żałować czegoś w przeszłości lub myśleć o rzeczach, które mogą się wydarzyć w przyszłości. Na przykład, przedsiębiorca może przegapić możliwość wejścia w handel o wysokim potencjale, ponieważ w chwili, gdy pozycja powinna zostać otwarta, jego umysł żałuje poprzednich strat. Przedsiębiorca woli unikać ryzyka i pozostać poza rynkiem, nawet jeśli istnieją wszystkie szanse na dobry handel. Kupiec skoncentrowany na przeszłości lub przyszłości, a nie na teraźniejszości, nie otrzymuje ważnych wskazówek wskazujących na zmianę kierunku. Kolejnym błędem jest utrzymanie przegranej wymiany z powodu uprzedzeń. Uważność daje krytyczną przewagę przedsiębiorcy, pomagając utrzymać się w teraźniejszości i poprawiając jego umiejętność rozpoznawania rozpraszających uwagę.

Ograniczanie stresu i zarządzanie emocjami

Być może główną wartością uważności jest to, że pozwala ona nie opierać się na emocjach podczas handlu. Handel jest bardzo stresującym zajęciem. A gdy przedsiębiorca jest zestresowany, dążenie do uniknięcia dalszego stresu jest tak intensywne, że traci zdolność skupienia się na handlu. Uwaga inwestora skupia się na jego stanie emocjonalnym, a nie na rynku. W rezultacie popełnia jeden błąd za drugim, co prowadzi do nieuniknionych strat. Uważność pomaga uniknąć wciągnięcia w myśli i emocje i skupić się na tym, co jest istotne dla handlu. To oddzielenie emocji nazywa się defuzją.

Uważa się, że uważność jest istotnym elementem psychologii handlu, ponieważ pomaga handlowcom postrzegać ich stan wewnętrzny (w tym myśli i uczucia) z perspektywy bezstronnej i obiektywnej. Jeśli zmagamy się z naszymi uczuciami i myślami, stajemy się z nimi bardziej entuzjastycznie nastawieni. Zamiast walczyć musimy nauczyć się koncentrować na tym, co robimy. Na przykład sportowcy wykazują lepsze wyniki podczas zawodów, gdy koncentrują się na grze, a nie na ich stanie wewnętrznym. Osoba, która opanowała umiejętność uważności, zaczyna postrzegać swoje emocje i myśli jako pewne zdarzenia przechodzące, zamiast postrzegać je jako coś, co wymaga natychmiastowej reakcji. W ten sposób rozwijanie uważności jest najlepszym sposobem na skupienie się na handlu i na samym rynku.

Nie ma wątpliwości, że rozwijanie uważności może dramatycznie poprawić wydajność handlowca. Poza tym, oprócz wyżej wymienionych korzyści uważności, udowodniono, że zmniejsza stres, sprzyja relaksacji, wzmacnia układ odpornościowy, łagodzi ból i poprawia nastrój. Pomaga handlowcom skupić się na swoich celach na najważniejszych rzeczach, zarówno w handlu, jak iw życiu.

Do platformy

UWAGA: ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.
Zgodnie z wymogami Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), handel opcjami binarnymi i cyfrowymi jest dostępny tylko dla klientów sklasyfikowanych jako klienci profesjonalni.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
73% detalicznych kont inwestorów traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2019-02-07 14:00:04

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.