4 min przeczytaj

Oto układ: zarządzanie ryzykiem jest prawdopodobnie najważniejszą rzeczą do opanowania w handlu. Tak tak. Brzmi nudno, ale pomyśl o tym: w jaki sposób zamierzasz zarabiać w środowisku wysokiego ryzyka, skoro nie wiesz, jak zabezpieczyć to, co masz?

Jeśli poważnie myślisz o handlu i chcesz uzyskać zwrot z inwestycji, posiadanie odpowiedniej strategii zarządzania ryzykiem jest koniecznością. Zgoda? Więc pozwólmy ci uzbroić się w dobrą strategię!

Kluczową zasadą zarządzania ryzykiem jest dokonywanie rozsądnych inwestycji. Popularna wytyczna wygląda następująco:

"Inwestycja nie powinna przekraczać 5% aktualnego salda"

Jeśli masz saldo w wysokości 100 USD, limit 5% oznacza, że ​​możesz złożyć nawet 30 zamówień, więc nawet jeśli niektóre z nich się nie powiodą, nadal istnieje duża szansa, że ​​inni nadrobią stracone inwestycje. Poza tym posiadanie większych możliwości handlu oznacza swobodę wypróbowania różnych aktywów i różnych wskaźników technicznych, aby lepiej dostosować się do warunków rynkowych.

I chociaż wytyczna zaleca 5% inwestycji, większość inwestorów stosuje jedną z zasad 2 strategie zarządzania pieniędzmi:

Konserwatywny

Agresywny

Co to robi Inwestowanie 1-2% salda konta w pojedyncze zamówienie. Całkowita zainwestowana kwota nigdy nie przekracza 3-4% salda. Inwestowanie 5-10% salda konta. Łączna kwota zainwestowana zawsze w ramach 15-20% zasięg.
Po co go używać Ta metoda jest szczególnie dobra dla początkujących handlowców, którzy potrzebują więcej czasu na analizę rynku lub zastosowanie określonej strategii. Ta metoda lepiej odpowiada doświadczonym handlowcom, którzy mogą śmiało korzystać z różnych wskaźników technicznych. I nawet wtedy jest to dość ryzykowne podejście.

Aby lepiej zrozumieć ryzyko związane z agresywną strategią zarządzania pieniędzmi, powiedz "Cześć" Joe i Mike'owi. Joe jest bardzo konserwatywnym traderem, który nigdy nie inwestuje więcej niż 2% swojego konta na handel. W międzyczasie Mike jest handlowym śmiałkiem – gotów jest ryzykować aż 10% w każdym handlu.

Obaj zdeponowali 5000 $ i niestety skończyli z powodu przegranej passy … Popatrzcie, obaj przejdą 10 nieudanych transakcji. Jedyną różnicą jest kwota, którą reinwestują za każdym razem.

Joe Mike

Joe i Mike

O o! Po dziesięciu nieopłacalnych rozdaniach Mike przelał ponad 60% swojego konta! A co z Joe? Stracił tylko 17%. Joe wciąż ma 4169 dolarów z pierwotnego 5000. Dobra robota, Joe!

Historia Joe i Mike'a dowodzi: mniej znaczy więcej. Mniejsze ryzyko = więcej funduszy zabezpieczonych.

Oczywiście, 10 przegranych transakcji z rzędu jest najgorszym scenariuszem, a jednak – może się zdarzyć.

Bez względu na to, jaką strategię wybierzesz na końcu, pamiętaj, że nigdy nie należy traktować handlu jako hazardu. Twoje decyzje powinny być dokładnie rozważane, a stosunek ryzyka do zysku powinien być przestrzegany na każdym kroku. Powodzenia!

Handluj tutaj

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-07-12 11:24:14

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.