5 min przeczytaj

Wielu początkujących handlowców zastanawia się, od czego powinni zacząć, jaką strategię wybrać i na co zwracać uwagę, gdy zaczynają się uczyć o rynku. Jedną z pierwszych rzeczy, których przedsiębiorcy dowiadują się, jest to, że istnieją dwie metody analizy – fundamentalna i techniczna. Każdy ma swoje zalety, a łączenie ich razem lub wykorzystanie elementów z każdego z nich może pomóc inwestorom lepiej zrozumieć rynek i zdecydować, w którym kierunku może iść cena. Przyjrzyjmy się zaletom każdej z metod i zobaczmy, czy mieszanka tych dwóch może być korzystna.

Rodzaje analiz

Analiza techniczna pozwala ocenić wykres i zbudować strategię zgodnie z wcześniejszymi ruchami cen. Korzystanie z poziomów wsparcia i oporu oraz wskaźników trendów i oscylatorów pomaga handlowcom znalezienie punktów wejścia na rynku w oparciu o poprzednie zachowanie wykresu. Taka analiza może dostarczyć przedsiębiorcy wielu użytecznych informacji i pomóc przewidzieć kierunek cen, jednak nie mówi nam, co stanie się z ceną w długim okresie, ponieważ wykres nie może dostarczyć bardziej długoterminowych informacji.

Z kolei analiza fundamentalna koncentruje się na badaniu sytuacji gospodarczej a sposób w jaki przyszłe publikacje będą miały wpływ na określoną walutę lub akcje. Ważne publikacje wprowadzają również zmienność na rynku, a inwestorzy mogą planować swoją strategię wokół tego – wykorzystując szacunkową reakcję na wiadomości jako rdzeń ich podejścia lub opierając strategię na prognozie. komunikatu prasowego. Ocena wiadomości może pomóc w określeniu bardziej długoterminowego zachowania ceny aktywów.

Jak połączyć?

Łączenie analizy fundamentalnej z analizą techniczną może być przydatne na kilka sposobów. Może być korzystne sprawdzenie ostatnio sprzedanego wolumenu i zobaczenie działalności innych handlowców. Przedsiębiorca może użyć wskaźników wolumenu, aby ustalić, czy nadchodzi trend – wolumen ma tendencję do wzrostu, gdy trend nabiera tempa. Kiedy objętość spada, może to wskazywać na zbliżające się odwrócenie kierunku ceny. Ogólnie rzecz biorąc, może być całkiem przydatne, aby zobaczyć, co inni inwestorzy sądzą o aktywach, ponieważ ma to znaczący wpływ na ruch ceny.

Przedsiębiorca, który korzysta z analizy fundamentalnej jako głównego narzędzia, może również włączyć wskaźniki, aby pomóc w śledzeniu zachowania ceny za każdym razem, gdy opublikowano pewien rodzaj wiadomości – może pomóc w wykryciu wzorców reakcji rynku na określone wydarzenie. Ponieważ zachowanie rynku dość często się powtarza, może to być okazja do zawarcia transakcji.

Wniosek

Podsumowując, można bezpiecznie powiedzieć obie metody analizy mogą się wzajemnie uzupełniać i pozwalają na dobre podejście do transakcji. Jeden opiera się głównie na dotychczasowej aktywności rynkowej, drugi koncentruje się na przyszłych wydarzeniach. Oba mają swoje zalety, a elementy realizacji każdego z nich mogą być dobrą strategią dla początkującego inwestora.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.
Zgodnie z wymogami Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), handel opcjami binarnymi i cyfrowymi jest dostępny tylko dla klientów sklasyfikowanych jako klienci profesjonalni.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
73% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-12-28 14:20:51

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.