5 min przeczytaj

Jakie wskaźniki analizy technicznej należy stosować (jeśli istnieją), aby uzyskać lepsze wyniki? Opcja IQ może pochwalić się licznymi narzędziami technicznymi. Dlatego trudno jest, szczególnie dla początkujących handlowców, stosować wskaźniki we właściwy sposób.

Wielu profesjonalnych handlowców zgadza się, że nadmiar wskaźników może cię rozproszyć i sprawić, że stracisz pieniądze. Według nich regułą jest utrzymanie prostoty systemu transakcyjnego – maksymalnie dwa do trzech wskaźników, jeśli takie istnieją.

Może wydawać się oczywiste, że wskaźniki zapewniają wgląd w akcję cenową, a zatem ułatwiają życie przedsiębiorcy. I w pewnym sensie tak robią. Jednak informacje, które są wizualizowane przez wszystkie wskaźniki, są już obecne na wykresie cen. Eksperci są zgodni, że stosowanie wskaźników nie jest obowiązkowe. W związku z tym wskaźniki przedstawiają te informacje w różny sposób, dzięki czemu można zauważyć subtelny ruch lub wzór. Pamiętaj tylko, że wskaźniki nie są ani dobre, ani złe – są narzędziami. Ich użyteczność będzie zależeć wyłącznie od twojej wiedzy i umiejętności.

Zastanów się, używając maksymalnie 3 wskaźników w tym samym czasie

Wiele wskaźników działa w bardzo podobny sposób. Weź MACD, RSI i stochastyczne. Chociaż nieco się różnią, ich odczyty w wielu przypadkach pokrywają się. Posiadanie wszystkich trzech aktywnych nie przyniesie ci nic dobrego. W rzeczywistości dwie średnie ruchome mogą całkowicie zastąpić MACD. Nakładające się wskaźniki zawsze zwracają podobne sygnały i dlatego nie mogą być używane jako potwierdzenie.

Wybierz jeden wskaźnik z każdej kategorii, aby uniknąć niezręczności i samozwańczych systemów transakcyjnych.

Oscylatory. Wskaźniki, które można znaleźć w tej grupie, wahają się między dwiema liniami, zazwyczaj z górną i dolną granicą. Oscylatory obejmują RSI, Stochastics, Commodity Channel Index (CCI) i MACD.

Nakładki. Wskaźniki te są umieszczone bezpośrednio na wykresie cenowym (w przeciwieństwie do oscylatorów, które znajdują się poniżej). Zespoły Bollingera, Parabolic SAR, Moving Averages i Fibonacci Retracements należą do tej kategorii.

Jak łączyć wskaźniki?

Wybór poszczególnych wskaźników zależy od stylu handlu, aktywów, którymi handlujesz, oraz osobistych preferencji. Istnieją jednak pewne zasady, które mogą pomóc w stworzeniu zrównoważonego systemu handlu.

Możesz handlować bez żadnych wskaźników (szczególnie podczas silnego trendu)

Jak wspomniano powyżej, powinieneś rozważyć wybór jednego wskaźnika z każdej kategorii. Na przykład możesz użyć MACD, aby określić kierunek i siłę dominującego trendu, a następnie znaleźć optymalne punkty wejścia / wyjścia za pomocą pasm Bollingera.

Każdy oscylator może być łączony z dowolną nakładką. Niektóre kombinacje działają jednak lepiej niż inne. Nadal można używać więcej niż jednej nakładki jednocześnie. Powiedzmy, Parabolic SAR jest zwykle łączony z średnią ruchomą. Konieczne jest jednak utrzymywanie czystości i czystości ekranu handlowego, ponieważ nadmiar informacji prawdopodobnie odciągnie Państwa uwagę i obniży ogólną wydajność. Należy pamiętać, że jakakolwiek kombinacja wskaźników może i będzie dostarczać fałszywych sygnałów wcześniej lub później. Wskaźniki są jedynie narzędziami i nie mogą same generować zysków. Twój osąd powinien cię poprowadzić.

Użyj nie więcej niż 3 narzędzi analizy technicznej i poznaj swoje wskaźniki. Jak oni pracują? Jaki jest ich cel i ograniczenia? Jakiego rodzaju wyników można się spodziewać podczas pracy z nimi? Jak często dostarczają fałszywych sygnałów? Odpowiadając na te pytania, będziesz w stanie wykorzystać każdy wskaźnik bardziej produktywnie.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.
Zgodnie z wymogami Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), handel opcjami binarnymi i cyfrowymi jest dostępny tylko dla klientów sklasyfikowanych jako klienci profesjonalni.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-11-06 14:57:22

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.