1 min przeczytaj

Japońska Narodowa Agencja Policji (NPA) chce oprogramowania do śledzenia osób za nielegalną transakcją kryptowalut.

NPA będzie finansować 35 milionów jenów (315 000 $) na rok 2019 w celu sfinansowania stworzenia produktu. Zdaniem policji policja oprogramowanie śledzi przepływ transakcji blockchain oznaczonych jako podejrzane i "wizualizuje i lokalizuje" poszczególne osoby wysyłanie lub otrzymywanie krypto-waluty.

Ten pomysł pojawia się w odpowiedzi na rosnącą liczbę podejrzanych spraw karnych w Japonii, które dotyczą waluty cyfrowej. Biorąc pod uwagę anonimowość tego rodzaju transakcji, władze policyjne w kraju napotykają trudności podczas prowadzenia dochodzeń.

Na przykład, tylko w ciągu ośmiu miesięcy 2017 r. NPA ujawniła 669 raportów o podejrzeniu prania pieniędzy z japońskich giełd kryptograficznych. Zgodnie z corocznym raportem ujawnionym przez agencję na początku tego roku, hakerzy wykradli co najmniej 6,2 miliona dolarów kryptowalut z japońskich kont użytkowników i kont portfela w 2017 roku.

Branża kryptowalutowa w Japonii odniosła również sukces w styczniu po hackowaniu 520 milionów dolarów, co spowodowało, że od organów regulacyjnych wezwano do wprowadzenia lepszych metod przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy i środków bezpieczeństwa kryptograficznych.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
Między 74 a 89% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-09-01 18:18:30

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.