4 min przeczytaj

Cena bitcoin przekroczyła 7500 $ w środę, ale powód nie jest jasny dla wszystkich.

Spadek cen Bitcoina to wina Korei Południowej

Ceny bitcoinów mocno spadły podczas nocnej wtorkowej i środowej sesji. Kryptowaluta rezerwowa światów złamała się poniżej poziomu 7500 $ w ruchu, który może doprowadzić do znacznie większego spadku. Nayayerzy wskazują na niedawne posunięcie Korei Południowej jako przyczynę, chociaż nie wszyscy handlowcy się z tym zgadzają. Korea Południowa wydała ostatnio ostrzeżenie, że położy kres korzyściom podatkowym w przypadku wymiany kryptowalut, ponieważ regulatorzy obawiają się, że duża część obrotów w tym kraju jest związana z praniem brudnych pieniędzy.

"Podczas gdy rynki kryptograficzne odnotowują szybki wzrost, takie platformy transakcyjne nie wydają się wystarczająco dobrze przygotowane pod względem bezpieczeństwa. Najpierw staramy się wprowadzić najważniejsze pilne i ważne kwestie, mające na celu zapobieganie praniu pieniędzy i ochronę inwestorów. Ustawa powinna zostać przyjęta tak szybko, jak to możliwe. "

W innych wiadomościach, Korea Południowa również atakuje ICO, który, jak sądzą, może zostać wykorzystany do oszukania klientów. Shinil Group, grupa odkrywająca głębokie wody w Seulu, twierdzi, że odkryli Dmitrij Donskoy, rosyjski okręt wojenny z czasów I wojny światowej, rzekomo zawierający miliardy złotych. The Shinil Group, aby promować własną krypto-walutę, reklamowaną inwestorom, zostaną spłaceni za swoją inwestycję ze złota ze statku. Regulacje południowokoreańskie są zaniepokojone, ponieważ nie ma wyraźnych dowodów na to, że statek zawiera jakiekolwiek złoto, lub że Shinil Group będzie w stanie go odzyskać, jeśli na pokładzie znajdzie się złoto.

HitBTC przechodzi w tryb offline

Kolejną obawą dla inwestorów BTC i możliwym katalizatorem wyprzedaży BTC jest zamknięcie HitBTC. HitBTC jest jedną z największych giełd bitcoinowych na świecie i musiała przejść w tryb offline z powodu problemów ze sprzętem. Firma twierdzi, że wszystkie fundusze klientów są bezpieczne, ale minie trochę czasu, zanim będą mogli wznowić działalność. HitBTC to giełda oparta na Hongkongu.

HitBTC

Tymczasem, pomimo przyczyny wyprzedaży BTC, profesjonalni inwestorzy postrzegają słabość jako szansę na kupno. Obraz techniczny pozostaje zwyżkowy i jest kilka rosnących katalizatorów. Z jednej strony SEC coraz bardziej zbliża się do zatwierdzania ETF BTC, jakkolwiek daleko mu jeszcze do tej pory, z innych funduszy hedgingowych, takich jak Scalar Capital, oraz giełdy takie jak Coinbase i eToro, otworzyły drzwi do inwestowania instytucjonalnego. Scalar Capital informuje o pozyskaniu ponad 12 milionów dolarów od znanych inwestorów, podczas gdy zarówno Coinbase, jak i eToro raportują ogromne zainteresowanie (i udział) inwestorów instytucjonalnych.

Bitcoin tworzy klasyczny wzór flagi byka. Ta ostatnia wyprzedaż spowodowała, że ​​cena osiągnęła najniższy poziom w najbliższym okresie, w którym potwierdziła wsparcie. Wsparcie to połączona linia trendu spadkowego i krótkoterminowa średnia krocząca, która powinna generować silne odbicie.

Wykres BTCRuch w górę byłby zwyżkowy, ruch powyżej 8 000 $ oznaczałby ruch w górę z celami na 10 000 $ i 12 500 $.

Handluj krypto

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-08-01 14:17:24

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.