5 min przeczytaj

Jeśli istnieje jedna rzecz, którą możesz zrobić, aby utrudnić handel, to zbytnio komplikujesz swoje analizy. Nigdzie nie jest to bardziej widoczne niż w przypadku Bollinger Bands ™, jednego z najbardziej wszechstronnych wskaźników analizy technicznej na rynku. Nie tylko wskazuje na zmienność i kierunek, ale zapewnia dynamiczne wsparcie i cele odpornościowe, które często prowadzą do gwałtownych zmian. Chociaż można próbować wymienić niezliczone niuanse wskaźnika, znacznie lepszą strategią jest utrzymywanie rzeczy prostych i handlowanie konwergencją i rozbieżnością pasm.

Użyłem terminów konwergencji i rozbieżności celowo. Chciałem, abyś pomyślał o MACD, o narzędziu Moving Average Convergence Divergence, innym narzędziu, które działa w sposób podobny do Bollinger Bands. Gdzie w MACD zbieżność / rozbieżność występuje pomiędzy ruchem dwóch ruchomych średnich, z Bollinger Bands jest to ruch górnego i dolnego pasma.

Aby szybko podsumować, Bollinger Bands są narzędziem, które wykorzystuje linię środkową (średnia ruchoma), aby utworzyć obwiednię ceny opartą na odchyleniu standardowym. Narzędzie zakłada, że ​​większość uczestników rynku jest reprezentowana przez akcję cenową w ramach 2 odchyleń standardowych linii środkowej. Oznacza to, że w normalnych warunkach (rynek nie zyskuje na popularności) otoczenie zapewni wsparcie / opór i w wyjątkowych warunkach (rynek się wyprzedzi) przerwa w pasmach wskazuje kierunek ruchu na rynku.

Teraz, jak to się ma do zbieżności / rozbieżności i najlepszej taktyki dla zespołów Bollingera? Prosto, gdy warunki są niezwykłe (rynek się wyprzedza) lub staną się w ten sposób, zespoły będą się rozchodzić, a gdy warunki będą zwyczajne lub normalizujące się do zwykłych zespołów, będą się zbiegać. Spójrz na tabelę poniżej. Jest to wykres godzinowy EUR / USD z nakładką na Wstęgi Bollingera, wyraźnie pokazujący serię zbieżności i rozbieżności. (PS, możesz użyć dowolnej ramy czasowej, którą lubisz).

EUR / USD

Taktyka dla dziennych inwestorów polega na wykorzystaniu tej zbieżności / rozbieżności na swoją korzyść. Sztuczka polega na cierpliwości. Chcesz poczekać, aż zespoły zwężą się tak chude, jak to możliwe, a następnie zaczekać, aż się poszerzą. Zwężenie pasm pokazuje, że rynek uspokaja się lub zbliża się do punktu równowagi, wyprzedzając oczekiwany (lub nieoczekiwany) katalizator. Kiedy pojawi się katalizator, wiadomość lub wydarzenie gospodarcze, rynek zareaguje. Jeśli reakcja jest wystarczająco silna, a wydarzenie wystarczająco dobre, rynek zacznie się poruszać, a kiedy to nastąpi, zespoły będą się rozszerzać. Poszerzenie pasm jest pierwszym, ale nie zawsze najlepszym, sygnałem do wejścia.

EUR / USD

Najlepszym sygnałem do wejścia jest moment, w którym zespoły są zrywane, a ceny w pobliżu pasm lub poza nimi są oznaką naprawdę silnego ruchu na rynku. Nie będziesz wiedział, że ruch jest wystarczająco silny, aby handlować, dopóki to się nie stanie, gdy obraca się w kierunku przerwy wykorzystując jakiekolwiek słabości (w rajdzie) lub siłę (w wyprzedaży) jako punkt wejścia.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-07-05 12:25:36

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.