6 minut odczytu

Podwójne dno jest jednym z najsilniejszych wzorców odwrócenia na rynku, a teraz istnieje jedno formowanie w kilku parach walutowych.

Istnieje duże prawdopodobieństwo zysków z tego wzoru

Wśród wielu wzorów wykresów świecowych jest kilka bardzo silnych, z dużym prawdopodobieństwem zyskują, ale wymagają cierpliwości do handlu. Jednym z nich jest Double Bottom lub Double Top . Powód, dla którego są tak silni i mają tak wysokie prawdopodobieństwo zysków, jest taki, że są to, co nazywam "wielkimi wzorami", wzorami, które wymagają więcej niż kilku świec i ujawniają dłuższe perspektywy w porównaniu z 1,2 i 3 wzory świec.

To właśnie mam na myśli: Bullish Engulfing Pattern (wzór dwóch świec), który tworzy w trend zniżkowy może wskazywać na odwrócenie w najbliższym czasie, jak w przypadku szybkiego wycofania lub korekty. Dwa Bullish Engulfing Patterns potwierdzające podwójne dno (co najmniej 4 świece, zwykle może więcej) oznacza dużą zmianę podstaw i pełne odwrócenie cen.

 Double Top

Co to jest podwójne dno

Podwójne dno to gdy ceny obniżą się do poziomu wsparcia i podskoczą wyżej, wycofaj się do tego samego poziomu wsparcia i odskocz ponownie. Wzór nie jest kompletny, dopóki nie zostanie potwierdzony, a potwierdzenie w tym wzorze nastąpi, gdy wzór zostanie złamany. Tylko FYI, wszystkie wzory świec są niepotwierdzone dopóki nie zostaną złamane, jest to ostatni ruch poza wzorem, który nadaje mu swoją nazwę. Wzór może wyglądać jak podwójne dno, ale może z łatwością stać się trójkątem o płaskim dnie, jeśli nie zostanie potwierdzony, dlatego cierpliwość jest kluczowa przy wymianie tej odwrotności. Dobrą wiadomością jest to, że po potwierdzeniu, podwójne dno może prowadzić do znaczących, długoterminowych ruchów cenowych.

Istnieją cztery kluczowe punkty podwójnego dna. Pierwszy to pierwsze dno i odbicie od wsparcia. Drugi jest drugim dnem i odbija się od wsparcia. Trzeci jest to, co nazywamy poziomem podstawowym, to jest, gdy ceny odbijają się przed powrotem do drugiego dna, jest to również punkt, w którym szukalibyśmy wyrwania, czwartej części formacji podwójnego dna.

Praktyczne spojrzenie na dwa podwójne dna

Poniższy wykres przedstawia dzienne świeczniki EUR / USD. Para była w fazie zniżkowej, prowadząc do odbicia od wsparcia, które od tego czasu nie powiodło się i pozostawiło cenę, by wycofać się do tego samego wsparcia . W tej chwili jesteśmy na wczesnym etapie tego, co może stać się podwójnym dnem, lub nie, więc cierpliwość jest nadal uzasadniona. Działanie cenowe wykazuje oznaki ponownego odbicia od wsparcia, jest to wydarzenie zbywalne, ale jeszcze nie potwierdzające odwrócenia. Dekolt ma długość 1.1800, z czego wynikałaby przerwa. Po potwierdzeniu transakcji można dokonać transakcji z oczekiwaniem, że ceny będą kontynuowane w górę co najmniej tak wysokie, jak wielkość oryginalnego wzoru. W tym przypadku wsparcie wynosi blisko 1,155750, a linia podstawowa na poziomie 1,1 800, co daje wartość 0,0225 i cel 1,2105. Naruszenie poparcia negowałoby tę perspektywę.

 EUR / USD

Na następnym wykresie widzimy codziennie świece GBP / USD. Para odbiła się od długoterminowego celu wsparcia 1,3250, a teraz znów zasiada w obsłudze. Linia bazowa pary wynosi około 1,34500, z czego przerwa będzie zwyżkowa. Patrząc na dane z tego tygodnia, ważna decyzja polityczna BOE, która ma się odbyć w czwartek, może przenieść tę parę wyżej.

 GBP / USD

Nie ma (bardzo mało i mniej ważnych) danych z USA, aby przeciwdziałać BOE, gdyby brzmi jastrzębie.

Kup teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości

OGÓLNE OSTRZEŻENIE OSTRZEŻENIE DOTYCZĄCE RYZYKA

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę przenoszą wysoki poziom ryzyka i może spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.

 


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-06-18 13:04:18

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.