4 min przeczytaj

Wykresy Heikin Ashi to świetne narzędzie, które niedawno odkryłem na platformie IQ Option i którą lubię. To, co powiem na początku, to to, że nie jest tak proste, jak podążanie za świecami. Nie można po prostu wprowadzić transakcji na zamknięciu ani otworzyć świecznika Heikin Ashi, ponieważ nie są to "rzeczywiste" ceny, są to średnie ceny oparte na zmianie ceny środka trwałego.

Jeśli zobaczysz długą czerwoną świecę, nie możesz wejść do handlu przy otwartej następnej świecy, tak jak robisz to z tradycyjnymi świecznikami, ponieważ otwarta jest w oparciu o punkt środkowy poprzedniej świecy, to matematyczna kalkulacja i może nigdy nie zostać osiągnięta po ustawieniu. Możesz wykorzystać cenę otwarcia jako cel wejścia, jeśli cena aktywów przesunie się w górę, aby dotknąć tego poziomu, spodziewamy się, że spowoduje opór. W przeciwnym razie będziesz musiał użyć innego celu, który może obejmować poziom wsparcia / oporu przeniesiony z normalnej kartki świecy, średniej ruchomej zwrotnicy lub odrzuceń lub wskaźników technicznych.

Heikin Ashi jest łatwy do naśladowania, gdy cena aktywów silnie rośnie, długie świece wyraźnie pokazują, że duży ruch jest w toku. Pytanie brzmi, kiedy wprowadzić transakcje, jakie jest wskazanie punktów wejścia? Spójrz na tabelę poniżej, pokazuje silny trend zniżkowy w GBP / USD zaznaczony długą serią czerwonych świec. Chociaż świece są długie i wykazują silny trend, wiele z nich znajduje się tuż obok siebie, co oznacza, że ​​łatwo byłoby pójść krótko po niewłaściwej cenie i skończyć z przegranym handlem.

GBP / USD

Zmiana przedziału czasowego może być pomocna, ponieważ odkryłem, że wykres jest bardziej odpowiedni dla długoterminowych transakcji, dlatego korzystam z dziennych wykresów. Wykresy krótkoterminowe są często zbyt niestabilne, aby uzyskać wyraźny sygnał świecy. Techniki te najlepiej sprawdzają się w Heikin Ashi, ponieważ trendy są jasne, a odwrócenia / konsolidacje są łatwe do wykrycia. Punkty te mogą być używane jako punkty wejścia i wyjścia i mogą powodować duże zmiany w zasobie bazowym, jeśli masz cierpliwość, by na nie czekać.

Spójrzmy ponownie na GBP / USD, a pokażę, o co mi chodzi. Na początku kwietnia następuje wyraźny trend zniżkowy, kiedy średnia krocząca zostaje zerwana. Od tego momentu długie czerwone świece są tylko sygnałami kontynuacyjnymi, które trwają do połowy miesiąca. W tym czasie świece stają się mniejsze, pojawia się niebieska świeca i zachodzi możliwa zmiana trendu. To sygnał do zamknięcia pierwszego handlu i przygotowania się do następnego handlu. Niebieska świeca sugeruje, że nadchodzi hossy, ale nie jest to potwierdzone, a trend spadkowy kontynuowany.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-07-19 12:25:57

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.