1 min przeczytaj

Firma wydobywcza Bitcoin, Hut 8 z siedzibą w Toronto, ogłosiła zakończenie budowy drugiego zakładu wydobywczego w Kanadzie, twierdząc, że jest to największy na świecie "publiczny operator" według zdolności.

Hut 8 ujawnił, że farma Medicine Hat została ukończona przed wrześniowym terminem, dołączając do istniejącej operacji w mieście Drumheller. Rozpoczęty przez spółkę z BitFury, która zapewniała firmie dostęp do sprzętu górniczego i innych potrzebnych rzeczy, Hut 8 wydobywa około 1900 bitcoinów (BTC) od czasu jego pierwszej premiery w grudniu ubiegłego roku.

Hut 8 prezes i dyrektor generalny Andrew Kiguel zauważył w komunikacie prasowym: "Z 66,7 MW łącznej mocy operacyjnej, uważamy, że jesteśmy największym dostawcą kryptowalut w Kanadzie i największym publicznym operatorem kopalni kryptowaluty pod względem wydajności operacyjnej na świecie."

Kanada stała się trudnym środowiskiem dla kopalni kryptowaluty na dużą skalę w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Próby angażowania się w praktykę w prowincji Quebec spotkały się ze znacznym sprzeciwem ze strony lokalnych polityków, którzy krytykują brak "wartości", jaką takie firmy przywracały gospodarce.

Handluj krypto teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-07-19 20:13:21

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.