4 min przeczytaj

KDJ to wskaźnik zaprojektowany wyłącznie w celu maksymalizacji efektywności działań handlowych i na pewno zasługują na Twoją uwagę. KDJ celuje w określanie trendu i optymalnych punktów wejścia.

Dla tych, którzy znają podstawowe narzędzia analizy technicznej, KDJ może wydawać się podobny do Alligatora i Oscylatora Stochastycznego. I podobnie jak dwa powyższe, pomaga określić kierunek / siłę trendu i optymalne punkty wejścia.

Warto wspomnieć, że tak jak każdy inny wskaźnik tendencji, KDJ zapewni wiele fałszywych sygnałów podczas rynku płaskiego. Z tego powodu wielu inwestorów uważa, że ​​warto je stosować w dłuższych ramach czasowych.

Jak to działa?

KDJ składa się z 3 linii (K, D i J – stąd nazwa wskaźnika) i 2 poziomów. K i D są tymi samymi liniami, które zobaczysz podczas używania Oscylatora Stochastycznego. Linia J z kolei reprezentuje rozbieżność wartości D z K. Konwergencja tych linii będzie wskazywać na pojawiające się okazje handlowe.

Trójliniowe zwrotnice można interpretować jako sygnały kupna i sprzedaży

Podobnie jak w Oscylatorze Stochastycznym, poziomy wyprzedaży i wykupienia odpowiadają czasom, w których trend może się odwrócić. Domyślnie te poziomy są ustawione na 20% i 80%. Oba mogą być skorygowane o dodatkową czułość / niższą liczbę fałszywych alarmów.

Jak używać?

Możesz ustawić wskaźnik w trzech prostych krokach:

  1. Przejdź do "Wskaźników" (lewy dolny róg ekranu);
  2. Wybierać KDJ z listy dostępnych opcji;
  3. Kliknij Zastosuj bez zmiany wartości.

Twój wskaźnik jest gotowy do użycia! Ale jakiego rodzaju sygnały szukasz? Istnieją dwa rodzaje sygnałów, które chcesz otrzymywać podczas handlu z KDJ. Kiedy trzy linie zbiegają się powyżej poziomu wykupienia, a niebieska linia jest powyżej żółtej, a żółta linia jest powyżej fioletowej, powinieneś rozważ sprzedaż składnika aktywów. I wzajemnie. Kiedy linie zbiegają się poniżej poziomu wyprzedaży, przy fioletowej linii znajdującej się powyżej żółtej i żółtej linii powyżej fioletowej, dobrym pomysłem może być kupić aktywa.

Rzeczy do rozważenia

Aby uzyskać optymalne wyniki, KDJ może towarzyszyć innym wskaźnikom, a mianowicie Średni Indeks Kierunkowy (ADX) i Średni Zakres Prawdy (ATR). Ten pierwszy zawsze wyprzedza krzywą i może wskazywać na zbliżające się odwrócenie tendencji. Ten ostatni jest w stanie określić niestabilność rynku, co jest szczególnie przydatne, ponieważ KDJ nie działa na rynku płaskim.

Zapamietaj to żaden wskaźnik nie jest w stanie dostarczyć dokładnych sygnałów w 100% przypadków. Od czasu do czasu nawet najlepsi zawodzą, a Ty przegrywasz. Bez względu na to, na jakim wskaźniku polegasz, nie zapomnij o podstawowych zasadach zarządzania ryzykiem i alokacji kapitału.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.
Zgodnie z wymogami Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), handel opcjami binarnymi i cyfrowymi jest dostępny tylko dla klientów sklasyfikowanych jako klienci profesjonalni.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-11-12 13:00:38

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.