5 min przeczytaj

Cztery nowe wskaźniki trafiły do ​​platformy handlu opcjami IQ. Zaprojektowane wyłącznie w celu maksymalizacji efektywności działań handlowych, wskaźniki te z pewnością zasługują na Twoją uwagę. Dziś mówimy o KDJ, wskaźniku, który celuje w określaniu trendu i optymalnych punktów wejścia.

Dla tych, którzy znają podstawowe narzędzia analizy technicznej, KDJ może wydawać się znajomy dla Aligatora i Oscylatora Stochastycznego. I podobnie jak te dwa ostatnie, pomaga określić kierunek / siłę trendu i optymalne punkty wejścia.

Warto wspomnieć, że tak jak każdy inny wskaźnik trendu, KDJ zapewni wiele fałszywych sygnałów podczas rynku płaskiego. Z tego powodu wielu handlowców uważa, że ​​warto ich używać w dłuższych ramach czasowych.

Jak to działa?

KDJ składa się z 3 linii (K, D i J – stąd nazwa wskaźnika) i 2 poziomy. K i D są tymi samymi liniami, które zobaczysz podczas używania Oscylatora Stochastycznego. Linia J z kolei reprezentuje rozbieżność wartości D z K. Konwergencja tych linii będzie wskazywać na pojawiające się okazje handlowe.

Podobnie jak w Oscylatorze Stochastycznym, wyprzedanie i wykupienie Poziomy odpowiadają czasom, w których trend może się odwrócić. Domyślnie te poziomy są ustawione na 20% i 80%. Oba mogą być ustawione na dodatkową czułość / niższą liczbę fałszywych alarmów

Jak korzystać?

Możesz ustawić wskaźnik w trzech prostych krokach:

  1. Przejdź do "Wskaźników" (lewy dolny róg ekranu )
  2. Wybierz KDJ z listy dostępnych opcji;
  3. Kliknij Zastosuj bez zmiany wartości.

Twój wskaźnik jest gotowy do pracy! Ale jakiego rodzaju sygnały szukasz? Istnieją dwa rodzaje sygnałów, które chcesz otrzymywać podczas handlu z KDJ. Kiedy trzy linie zbiegają się powyżej poziomu wykupienia, przy niebieskiej linii znajdującej się powyżej żółtej i żółtej linii znajdującej się powyżej fioletowej, należy rozważyć otwarcie krótkiej pozycji (sprzedać podstawowy składnik aktywów). I wzajemnie. Gdy linie zbiegają się poniżej poziomu wyprzedaży, przy czym fioletowa linia znajduje się powyżej żółtej linii i żółtej linii powyżej fioletowej, dobrym pomysłem może być otwarcie długiej pozycji (kupowanie zasobu pod ręką).

rozważyć

W celu uzyskania optymalnych wyników KDJ może towarzyszyć innym wskaźnikom, a mianowicie Średni Indeks Kierunkowy (ADX) i Średni Zakres Prawdy (ATR). Ten pierwszy zawsze wyprzedza krzywą i może wskazywać na zbliżające się odwrócenie tendencji. Ten ostatni jest w stanie określić niestabilność rynku, co jest szczególnie przydatne, ponieważ KDJ nie działa na rynku płaskim.

Pamiętaj, że żaden wskaźnik nie jest w stanie dostarczyć 100% dokładnych sygnałów. Od czasu do czasu nawet najlepsi zawodzą, a Ty przegrywasz. Bez względu na wskaźnik, na którym polegasz, nie zapomnij przestrzegać podstawowych zasad zarządzania ryzykiem i alokacji kapitału.

Kup teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU OSTRZEGAWCZYM

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową niesie wysoki poziom ryzyka i może spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.

 


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-06-05 09:57:38

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.