5 min przeczytaj

W danym momencie rynek może poruszać się w jednym z trzech kierunków; w górę, w dół lub na boki. Jak już zapewne wiesz, płaski rynek (synonim ruchu na boki) jest przez wielu uważany za najlepszy czas na handel. Chodzi o to, że gdy rynek jest płaski, trudno jest przewidzieć dźwięki. Niska zmienność oznacza, że ​​potencjalny zysk jest niższy niż w okresach silnych ruchów. Jednak gdy rynek jest płaski, a aktywność handlowa jest niska, istnieje wiele rzeczy, które może zrobić przedsiębiorca.

Jako trader trendów chcesz pozostać na rynku, gdy siła popytu jest wysoka. I nie ma znaczenia, czy trend jest pozytywny, czy negatywny, ponieważ oba mogą oferować możliwości handlowe. Jednak podczas rynku płaskiego większość profesjonalnych handlowców powstrzymuje się od otwierania nowych transakcji.

Oto lista trzech rzeczy, które możesz zrobić, czekając, aż rynek nabierze rozmachu.

Przegląd wyników

Może nie zabrzmieć angażująco, ale ten krok ma ogromne znaczenie. Czasopismo handlowe to zbiór wszystkich transakcji i związanych z nimi informacji. Jakiego rodzaju informacji powinien to być? Wszystko, co uważasz za istotne, od stanu emocjonalnego do obserwacji rynku. Odłóż warunki rynkowe od momentu otwarcia i zamknięcia transakcji, co poszło dobrze i co można poprawić, błędów i spostrzeżeń. Kiedy rynek się konsoliduje (staje się płaski), nadszedł czas, aby przejrzeć dziennik handlu, oszacować efektywność swojego systemu transakcyjnego i wprowadzić niezbędne korekty. Możesz przeczytać więcej na temat czasopism handlowych w tym artykule. Prawidłowo zastosowany dziennik handlu może poprawić ogólną wydajność handlową.

Podstawowe badania i analiza sektorowa

Nie jest tajemnicą, że prawie wszystkie aktywa giełdowe są mocno obciążone czynnikami fundamentalnymi – ekonomicznymi, społecznymi, politycznymi itp. Gdy rynek stoi w miejscu, może istnieć fundamentalne wytłumaczenie, które można znaleźć i wykorzystać w przyszłości. Na przykład, gdy akcje spółki są sprzedawane w wąskim korytarzu, prawdopodobnie oznacza to, że rynek oczekuje ważnego ogłoszenia lub raportu o zarobkach. Podczas rynku płaskiego dobrze jest przeprowadzić analizę sezonową lub sektorową w celu zidentyfikowania nowych możliwości handlowych. Osoby zainteresowane obrotem giełdowym mogą również poświęcić trochę czasu na czytanie raportów gospodarczych i firmowych.

Badania techniczne i ponowna ocena strategii

Płaski rynek to także czas, w którym można przeprowadzić analizę techniczną za pomocą dostępnych narzędzi i wskaźników. Analiza techniczna może uzupełnić twój system transakcyjny i pogłębić zrozumienie szerszego obrazu. To na tym etapie można spojrzeć na różne aktywa w różnych ramach czasowych i zbadać rynek pod kątem nieprawidłowości.

Możesz także ocenić swoją strategię handlową i dostosować ją zgodnie ze stale zmieniającymi się warunkami rynkowymi. Kiedy jeden wskaźnik przestanie działać, może warto spróbować czegoś innego. Lub całkowicie zmienić swój system transakcyjny.

Wniosek

Płaski rynek zdecydowanie nie jest najbardziej wciągającą częścią procesu handlowego, ale absolutnie konieczne jest wykorzystanie czasu, gdy cena porusza się inteligentnie. Zrób sobie przerwę, oceń wydajność i spróbuj znaleźć nowe możliwości handlowe.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.
Zgodnie z wymogami Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), handel opcjami binarnymi i cyfrowymi jest dostępny tylko dla klientów sklasyfikowanych jako klienci profesjonalni.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-11-16 15:00:48

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.