5 min przeczytaj

W poprzednim artykule omówiliśmy 5 błędów handlowych, które mogą wyczerpać Twoje konto w krótkim czasie. Handel bez planu handlowego, handel z tendencją, niestosowanie zleceń SLTP, poddanie się tiltowi i zbyt duża dźwignia mogą być katastrofalne. Co jeszcze prawdopodobnie robisz? Przeczytaj cały artykuł, aby znaleźć odpowiedź.

Zmiana strategii handlowej

Wydaje się rozsądne, aby zmienić strategię handlową po przegranej passie, ale tak nie jest. Tak, może być tak, że strategia, którą niedawno zastosowałeś, nie działa poprawnie. Jednak może się również okazać, że transakcje przynoszące straty są częścią twojej strategii. Żadna strategia, nieważne jak dobra, może zagwarantować 100% -win stawki. Doświadczeni handlowcy również padają ofiarą utraty pasm. Pamiętaj, aby zachować spokój i nie poddawać się emocjom.

Konkluzja: zbyt częsta zmiana strategii może przynieść więcej szkody niż pożytku.

Nie śledząc wiadomości

Wszyscy profesjonalni handlowcy wiedzą: śledzenie aktualności jest ważne. Bez względu na to, czym handlujesz – waluty, kryptowaluty, fundusze ETF lub akcje – ważne wiadomości gospodarcze i polityczne mogą potencjalnie znacznie przesunąć cenę aktywów. To ostatnie może spowodować nagłą stratę, której można łatwo uniknąć, wycofując się z rynku w okresach nadmiernej zmienności. Ale wiadomości niekoniecznie są złe – może to również zapewnić lukratywne możliwości handlowe. Niektórzy handlowcy dokonali fortuny handlując wiadomościami. Po wiadomości nie jest trudne, przewidywanie kierunku działania ceny jest.

Konkluzja: śledź wiadomości, spróbuj przewidzieć ich wpływ na cenę aktywów.

Błędy

Nie prowadzenie dziennika handlowego

Możesz pomyśleć, że dziennik handlu (gdzie umieścisz wszystkie swoje transakcje i warunki rynkowe przed i po nim) jest bezużyteczny. Jednak większość profesjonalnych handlowców nie zgodziłaby się z tobą. Czasopismo handlowe to więcej niż karta historii transakcji w sali handlowej, jest to dogłębne narzędzie analityczne, które pomoże ci zracjonalizować proces decyzyjny i sprawić, że transakcje będą bardziej spójne. Losowe transakcje, które zwykle kończą się stratą, mogą zostać wyeliminowane również dzięki temu. Więcej na temat znaczenia twojego osobistego dziennika handlowego tutaj.

Konkluzja: czasopismo tradingowe jest ważne, powinieneś je zachować.

Mieszanie ofert krótko- i długoterminowych

W handlu najważniejszy jest przedział czasowy. Aktywa mogą (i na pewno będą) zachowywać się inaczej w krótszych i dłuższych odstępach czasu. Wyobraź sobie handel parą walut EUR / USD, gdy spodziewasz się zbliżającego się wydarzenia, aby podnieść cenę USD. Otwierasz krótką pozycję i oczekujesz zasłużonego zysku. Jednak Twoja umowa wygasa przed wydarzeniem. Jest całkiem prawdopodobne, że para walutowa będzie wykazywać przeciwne, lub w najlepszym przypadku losowe zachowanie, unieważniając twój wysiłek i powodując stratę.

Konkluzja: podczas pracy w krótkim i długim przedziale czasowym dokonaj odpowiednich wymian

Trzymanie przegranych, sprzedawanie zwycięzców

Jak już zapewne wiesz, pozbywanie się emocji jest pierwszym krokiem do osiągnięcia sukcesu. Okazuje się, że wiele rzeczy w handlu jest po prostu sprzecznych z naszą naturą. Istoty ludzkie demonstrują błędy behawioralne, które prowadzą do nieoptymalnych wyników handlu: obawiając się przegranej, staramy się zawrzeć zbyt wcześnie zwycięskie oferty; mając nadzieję na najlepsze, pozwalamy, by straty rosły. To, co chcesz zrobić, to zmniejszyć straty i pozwolić na wzrost zysków, nawet jeśli będzie to sprzeczne z głęboko zakorzenionymi instynktami.

Konkluzja: zmniejsz straty, niech zyski rosną.

Handluj tutaj

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-08-18 12:39:02

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.