3 min przeczytaj

Apple, nie tak dawno temu, jedna z dwóch światowych spółek giełdowych o kapitalizacji rynkowej przekraczającej 1 bilion USD wydaje się mieć naprawdę zły czas. Z limitem rynkowym "tylko" 804,82 miliardów dolarów na dzień dzisiejszy, AppleInc. stracił 27% swojej wartości w ciągu 2 miesięcy. Jeden z AAPL, który jest sprzedawany na poziomie około 232 $ 3 października, wart jest teraz 169 $.

Cena akcji AAPL w ciągu kilku miesięcy

Ze wskaźnikiem cena / zysk (P / E) na poziomie 14,19, kurs AAPL jest porównywalny
niekorzystnie dla branży, która średnio ma P / E 12,08. Metryka
oznacza, że ​​inwestorzy będą musieli zapłacić teraz 14 USD za każdy 1 USD dochodu
firma dostaje się w przyszłości.

Aby dodać obrazę do obrażeń, Chiny zabroniły dystrybucji prawie
wszystkie smartfony Apple (rozporządzenie jest najprawdopodobniej wykorzystywane jako pretekst do wymuszania
amerykański gigant high-tech opuścił chiński rynek i pobudził krajowe
producenci). Chiny zawsze były ważnym rynkiem dla Apple i przegrywały
bez wątpienia wpłynie negatywnie na cenę akcji. Sporny stan
Gospodarka USA i wojna handlowa USA-Chiny szkodziły dobrobytowi finansowemu
Firma również.

"Bardzo trudno jest mieć przekonanie w Apple, gdy jest tak wiele niepewności i jedyną rzeczą, jaką wiemy na pewno, jest to, że firma nie ujawni liczby iPhone'ów, które sprzedaje. Zauważyłem, że ludzie martwią się, że Apple może wstępnie ogłosić upadek, ponieważ wcześniejsze wytyczne były zbyt optymistyczne "- mówi Mad Money Jim Cramer.

Jednak Apple nie jest jedyną wielką międzynarodową firmą, która niedawno straciła część swojej wartości. Według Reutersa 49% akcji S & P500 znajduje się na rynku bessy. Niektórzy mogą nawet uznać to za zwiastun nadchodzącego upadku.

Czy nadszedł czas na krótką wyprzedaż akcji AAPL? Wydaje się, że trend zwyżkowy minął, przynajmniej na razie. Ale jak już zapewne wiesz, na rynkach finansowych, które szybko spadnie, z pewnością znowu wzrosną. Kto wie, nietuzinkowi inwestorzy wkrótce będą mieli okazję ponownie wymienić Apple.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.
Zgodnie z wymogami Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), handel opcjami binarnymi i cyfrowymi jest dostępny tylko dla klientów sklasyfikowanych jako klienci profesjonalni.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
73% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-12-11 14:22:09

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.