4 min przeczytaj

W chińskiej gospodarce pojawiły się oznaki pękania, ponieważ nowe taryfy zagrażają handlowi między USA i Chinami. Ostatnia runda taryf jest kolejnym ciężarem dla chińskiej gospodarki, która ma ekonomistów i obserwatorów rynku debatujących, jak odporna jest ta gospodarka. Taryfy wywarły znaczący wpływ na działalność gospodarczą, która wraz z rosnącym długiem pozostawia krajowi niewielki margines manewru.

Chińscy przywódcy finansowi zobowiązali się do wspierania spowalniającej gospodarki, ale to oznacza więcej długów. Gospodarka Chin opiera się na inwestycjach. Chiński PKB w 2017 r. Wyniósł prawie 45% wydatków inwestycyjnych w porównaniu do około 25% w krajach rozwiniętych, a wydatki są napędzane długiem publicznym i prywatnym. Nakłady inwestycyjne spadały w ciągu ostatnich dwóch lat, ponieważ LBCh i inne organy regulacyjne próbują ograniczyć zadłużenie publiczne i prywatne i właśnie tam powstaje problem.

LBCh i chińscy regulatorzy mogą być zmuszeni do poluzowania polityki w celu utrzymania celów wzrostu. Jeśli poluzują politykę, co oznacza, że ​​dług publiczny będzie nadal wzrastał, a nie pozwolą na to. To sytuacja, w której Chińczycy nie mogą się wydostać. Chiny wykazały gotowość do negocjacji, chociaż naród wycofał się z rozmów zaplanowanych na ten tydzień. Wielu, w tym ja, wierzymy, że będzie więcej taryf pobieranych przed zakończeniem wojny handlowej.

Tymczasem gospodarka USA toczy się w tempie ponadprzeciętnym i napędza rynek akcji do nowych rekordowych maksimów. Stany Zjednoczone S & P 500 awansowały, aby ustanowić nowy rekord wszechczasów w zeszłym tygodniu, a wskazania są dobre, ruch będzie kontynuowany. MACD i stochastyczne obie rosną w górę po uformowaniu zwyżkowych crossoverów, co jest zgodne ze wzrostem cen. Krótkoterminowa średnia krocząca jest wyższa, podobnie jak długoterminowa, co wskazuje na dominację tendencji zwyżkowych, a cały rynek jest wspierany przez pozytywne prognozy zysków.

US 500

Działania w tym tygodniu mogą być dotknięte wojną handlową, ale fokus jest mocniej naniesiony na środowe posiedzenie FOMC, a indeks cen PCE w piątek. Oczekuje się, że FOMC podniesie stopy w środę i poda wskazówkę, że wkrótce dojdzie do kolejnej podwyżki, być może w tym roku. FOMC ma również wskazać, że zbliżają się do końca cyklu stopy procentowej, ponieważ dane o inflacji z ostatnich 6 tygodni pokazały. Oczekuje się, że indeks cen PCE nieco ostygnie w stosunku do poprzedniego miesiąca i może, wraz z FOMC, obniżyć dolara do długoterminowych minimów.

EUR / USD

EUR / USD ma zamiar wyrwać się z odwrócenia głowy i ramion, co może z łatwością wysłać go do 1.200 w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-09-24 13:33:54

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.