8 min przeczytaj

Bitcoin jest punktem wyjścia dla zupełnie nowej branży, która zmieniła oblicze całego rynku finansowego. To, co zaczęło się jako sieć równorzędna i zdecentralizowana, przekształciło się w bardziej scentralizowaną i zmonopolizowaną przestrzeń, w której wymiany kryptowaluty i pule górnicze wyznaczają kierunki. Coinbase, największa giełda w USA, ma duży udział w rynku kryptografii, mimo że obecnie oferuje usługi handlowe tylko dla czterech kryptowalut – Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum i Litecoin.

Lipiec 2018 był znakomitym miesiącem dla operatora giełdy, ponieważ pojawił się szereg pozytywnych wiadomości, które pomogły naprawić jego wizerunek, który ucierpiał w wyniku kilku skarg użytkowników z Komisji Papierów Wartościowych i Giełd złożonych w czerwcu, a także starszych incydentów, takich jak usterka, która wielokrotnie obciążała użytkowników za ten sam zakup oraz skandal związany z wykorzystywaniem informacji poufnych związanych z aukcją Bitcoin Cash.

Coinbase, aby dodać 5 dodatkowych żetonów

CardanoJeśli jesteś przesądny, wspomnę, że jego największe wieści z tego miesiąca pojawiły się w piątek, 13 lipca, kiedy Coinbase powiedziała, że ​​będzie pracować nad dodaniem pięciu nowych kryptowalut – Cardano (ADA), Stellar (XLM), podstawowy token uwagi (BAT), Zcash (ZEC) i Ox (ZRX). Każda z monet podskoczyła o co najmniej 10% po ogłoszeniu, z BAT dodając ponad 22% i OX zyskując 27% w ciągu kilku godzin.

Aby uniknąć podejrzeń o wykorzystywanie informacji poufnych, jak to miało miejsce w 2017 roku z Bitcoin Cash, operator giełdy powiedział, że ogłoszenie pojawiło się zarówno w mediach, jak i w tym samym czasie. Warto wspomnieć, że Coinbase powiedziała, że ​​nie gwarantuje, że wskazane monety dotrą do platformy, ale działałoby w tym kierunku. Wymiana nie przewidywała żadnych terminów, zapraszając społeczność do śledzenia swojego bloga i konta Twittera, aby uzyskać więcej aktualizacji z czasem. Biorąc pod uwagę rozporządzenie, jest bardzo prawdopodobne, że niektóre monety pojawią się najpierw w niektórych krajach, a nie w USA.

Jeśli chodzi o Zcash, wszystkie transakcje muszą być przeprowadzane przy użyciu przejrzystych adresów, a nie ekranowanych, z uwagi na to, że pełna anonimowość nie jest zgodna z Coinbase – wymiana narzuca procedurę weryfikacji tożsamości dla użytkowników.

Coinbase się rozszerza

W następnym tygodniu Bloomberg poinformował, że Coinbase uzyskał zielone światło od SEC i Urzędu Regulacji Przemysłu Finansowego (FINRA) za trzy przejęcia, ponieważ operator giełdy ogłosił w czerwcu 2018 r. Zamiar zakupu Keystone Capital, Venovate Marketplace i doradcy inwestycyjnego firma Digital Wealth. Bloomberg powiedział, że oparł on swoje informacje na źródłach znanych z tej dziedziny.

FINRA

Jednak już następnego dnia Coinbase zaprzeczyła, że ​​otrzymała od organów nadzoru pewną formę zatwierdzenia, wyjaśniając, że nie było to wcale wymagane. W każdym razie ważne jest to, że Coinbase się rozwija i sądząc po firmach, które nabywa, możemy zobaczyć swoją platformę oferującą rozwiązania transakcyjne dla cyfrowych tokenów papierów wartościowych. Lista usług i zbywalnych instrumentów będzie rosła.

Coinbase to nie tylko kupowanie startupów i firm. Obecnie firma buduje biura i zespoły w Nowym Jorku, Chicago i Londynie. Centrala ma siedzibę w San Francisco w Kalifornii.

Ostatnio Coinbase postanowił przyciągnąć inwestorów instytucjonalnych na swoją platformę. Firma zatrudniła kilku dyrektorów Wall Street, aby osiągnąć swój cel. Niektórzy z nowych członków to Christine Sandler, były dyrektor nowojorskiej giełdy (NYSE) i Hunter Merghart, były przedsiębiorca w Barclays.

Po uruchomieniu brokera Coinbase Prime, firma chce wprowadzić fundusze hedgingowe, spółki venture capital i innych inwestorów instytucjonalnych na rynek kryptowalut. 19 lipca media poinformowały, że Coinbase zabezpieczyła fundusz hedgingowy o wartości 20 miliardów dolarów na swoją usługę powierniczą. Na początku miesiąca, Coinbase powiedział, że ma około dziesięciu nowych inwestorów instytucjonalnych, jako klientów do swojej nowej usługi, wśród których wspomniał o Polychain Capital, który ma 1 miliard dolarów aktywów.

Funkcja e-gift Coinbase

25 lipca Coinbase wprowadziła nową funkcję umożliwiającą użytkownikom z Australii i kilku krajów UE przekształcanie kryptowaluty w e-prezenty. Ta funkcja była możliwa dzięki współpracy z brytyjskim startupem WeGift.

Klienci mogą wydawać swoje BTC, ETH, BCH lub LTC na cyfrowe karty podarunkowe od około 120 kupców, w tym Nike, Google Play, Uber i Ticketmaster.

Ostatnia uwaga

Mimo że rynek kryptograficzny przez większość lipca był niedźwiedziowaty, Coinbase działała, ponieważ w ogóle nie uległa zmianie. Teraz, gdy wydaje się, że Bitcoin i altcoiny się obudzą, firma wkracza do sierpnia z większą pewnością siebie. Aby jeszcze bardziej poprawić sytuację, dwie amerykańskie firmy prawnicze, które prowadziły dochodzenia w sprawie zarzutów dotyczących insider trading Coinbase, stwierdziły, że nie znalazły żadnego dowodu na popełnienie przestępstwa.

Coinbase ma wielkie plany i chce przyspieszyć proces przyjmowania kryptografii na szerszym poziomie.

Handluj krypto tutaj

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-07-30 13:23:43

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.