5 min przeczytaj

McGinley Dynamic Indicator to narzędzie analizy technicznej, które ma na celu rozwiązanie problemu związanego ze wszystkimi ruchomymi średnimi – poleganie na ustalonych okresach czasu. McGinley bierze pod uwagę zmiany prędkości na rynku (stąd jego nazwa). Ten wskaźnik nie może być wykorzystywany samodzielnie do celów odbierania sygnałów handlowych, ale powinien uzupełniać inne wskaźniki.

Logika za

Aby zrozumieć, dlaczego McGinley Dynamic jest tak wyjątkowy, przyjrzyjmy się najpierw, jak działają tradycyjne średnie kroczące. Prosta średnia ruchoma 10-okresowa pobiera 10 ostatnich cen zamknięcia i dzieli je przez 10. 20-okresowy SMA zrobi to samo, ale z 20. Stare i nowe wyniki będą traktowane tak samo. EMA działa w podobny sposób, alokując wagę do ostatnich wyników, co sprawia, że ​​doskonale nadaje się do krótkoterminowych transakcji.

14-okresowa McGinley (niebieska) i 14-okresowa EMA (czerwona)

Ale skąd wiadomo, kiedy należy stosować średnią ruchomą z 10, 20 lub 50 okresów? McGinley Dynamic dąży do rozwiązania tego problemu, ponieważ automatycznie dostosuje się do wolnych i szybkich rynków. Podczas gdy średnie ruchy mają tendencję do pozostawania w tyle za rzeczywistą wydajnością cenową, w większości przypadków wyświetlanie informacji datowanych, McGinley Dynamic będzie dokładniej podążać za cenami.

Możesz myśleć o McGinley Dynamic jako lepszej wersji SMA lub EMA. Sam McGinley (człowiek, który wymyślił ten wskaźnik). Ze względu na sposób, w jaki jest on obliczany, 10-okresowy McGinley będzie działał w podobny sposób jak 20-okresowa EMA.

14-okresowy MA i 7-okresowy McGinley odzwierciedlają się nawzajem

Jest jeszcze jedna szczególna cecha, którą możesz chcieć poznać podczas pracy z tym narzędziem do analizy. McGinley porusza się szybciej na niedźwiedzich rynkach (ponieważ ich konsekwencje są zazwyczaj bardziej niszczące dla detalistów) i wolniej na hucznych rynkach (aby dać rynkowi szansę na rozwój niezbędnej dynamiki).

Jak skonfigurować?

Aby użyć wskaźnika, kliknij przycisk "Wskaźniki" w lewym dolnym rogu ekranu i przejdź do zakładki "Trend". Następnie wybierz McGinley z listy dostępnych wskaźników. Uwaga: możesz również skorzystać z paska wyszukiwania w prawym górnym rogu menu "Wskaźniki".

Kliknij "Zastosuj", jeśli chcesz użyć wskaźnika ze standardowymi parametrami. Możesz także dostosować liczbę okresów i źródło cen używanych do obliczeń.

Wskaźnik jest gotowy do użycia.

Jak korzystać z handlu?

Co należy zrobić ze wskaźnikiem, który nie wysyła sygnałów KUPUJ lub SPRZEDAJ? Niektórzy handlowcy odrzucają go, oznaczając go bezużytecznym i będą w błędzie. McGinley może pomóc ci lepiej zrozumieć, gdzie rynek się porusza i, w przeciwieństwie do SMA i EMA, zrobić to w sposób terminowy i dokładny. Może również działać jako uzupełniające narzędzie do oscylatorów, wskaźników zmienności i wolumenu. Chociaż nie powinno się go wykorzystywać samodzielnie, McGinley może nadal wskazywać na możliwe punkty wejścia i zmiany trendu w ramach bardziej złożonego systemu transakcyjnego. Należy pamiętać, że pomimo tego, że jest to pomocne narzędzie, wskaźnik ten nie gwarantuje dokładnych wyników w 100% przypadków.

Spróbuj teraz

UWAGA: ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.
Zgodnie z wymogami Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), handel opcjami binarnymi i cyfrowymi jest dostępny tylko dla klientów sklasyfikowanych jako klienci profesjonalni.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
73% detalicznych kont inwestorów traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2019-02-05 15:29:10

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.