4 min przeczytaj

Organy regulacyjne, takie jak Komisja Papierów Wartościowych i Giełd, nie powinny działać jako strażnicy nowych technologii, takich jak Bitcoin, mówi komisarz Hester Peirce.

Według niej decyzja faktycznie wyrządza krzywdę inwestorom działającym na rynku: "Z mojej perspektywy musimy pamiętać o naszej roli i nie decydować o tym, które innowacje i jakie technologie przechodzą, a które nie".. Kontynuowała: "Uważam, że jest to bardzo niebezpieczna pozycja, w której się znaleźliśmy i myślę, że to naprawdę szkodzi inwestorom, ponieważ pozbawia ich możliwości."

"Nie przyjmuję poglądu, czy bitcoin ma się udać, czy nie. Jestem podekscytowany faktem, że ludzie myślą o nowych sposobach działania " Peirce powiedział dziennikarzom. "Bitcoin jest jedną z tych rzeczy, blockchain to jedna z tych rzeczy, inne kryptowaluty – ale znowu nie rozważam żadnej konkretnej innowacji ani żadnego szczególnego atutu".

"Myślę, że wymiana, podejmując decyzję o wystawieniu tego konkretnego produktu, sprawdzała, czy sądzi, że inwestorzy go interesują, a jeśli inwestorzy są nim zainteresowani, to nie widzę powodu, dla którego powinniśmy powstrzymać ich przed dostępem do to."

Istotnie, w swoim piątkowym oświadczeniu Peirce stwierdził, że "zatwierdzenie tego zamówienia będzie dowodem naszego zaangażowania w działania w ramach naszej ograniczonej roli w regulowaniu rynków papierów wartościowych".

"Jeśli ktoś próbuje zebrać pieniądze na legalny projekt, tak długo, jak osoba wyjaśnia, co próbuje zrobić i co zamierza zrobić z pieniędzmi, które ujawniają wszystko, co inwestorzy muszą wiedzieć – nie sądzę, że powinniśmy stanąć na drodze ", powiedziała prasie.

Podczas gdy wyjaśniła, że ​​nie jest zwolenniczką bitcoinów lub kryptowalut, stwierdziła, że ​​praca wokół tej technologii jest "naprawdę ekscytująca". "Nie chodzi o to, że wspieram którąkolwiek rzecz, po prostu wspieram pomysłowość, kreatywność i ciekawość, które motywują ludzi do inwestowania czasu i pieniędzy w te nowe technologie" – powiedziała. "Myślę, że to ekscytujące. Ale znowu nie mogę zważyć żadnego konkretnego zasobu, w tym bitcoina. "

Według Peirce, krypto-wierni, którzy za nią podążają, nie powinni spodziewać się zbyt wielu fajerwerków. Doszła do wniosku: "Domyślam się, że większość z tych obserwatorów uzna większość moich tweetów za nudne. Większość z nich dotyczy bardzo nudnych przepisów. "

Handluj krypto

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-08-01 16:55:42

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.