5 min przeczytaj

Oczekuje się, że Apple będzie prezentować swoją roczną prezentację i odsłania nowe iPhone'y 12 września. Czy jesteś jednym z tych, którzy z zapałem oczekują nowego iPhone'a? Jeśli tak, to ten artykuł zdecydowanie zasługuje na Twoją uwagę. A nawet jeśli nie, powinieneś być zainteresowany nadchodzącym wydarzeniem, ponieważ jest to zwykle czas wyjątkowych okazji dla inwestorów giełdowych. Oczekuje się, że akcje AAPL będą się poruszać – i dużo się ruszać – podczas samej prezentacji i dni następujących po wydarzeniu.

Wyciekłe zdjęcia iPhone Xs i iPhone Xs Max

Według plotek Apple ujawni trzy iPhone'y, dwa OLED i jeden LCD (wszystkie trzy z funkcją Face ID i wyświetlaczami od krawędzi do krawędzi), nowy zegarek Apple Watch, nowe wersje iPada Pro i wiele innych. Wszystkie telefony mają być wyposażone w baterie w kształcie litery L. Ten ostatni zapewni dłuższą żywotność baterii. Powszechnie przyjmuje się, że nadchodzący iPhone będzie nosił nazwę iPhone Xs. Jego większa wersja otrzyma nazwę iPhone Xs Max.

Jak zawsze nowy iPhone jest najważniejszą iteracją rocznego cyklu biznesowego firmy. Jeżeli produkty ujawnione podczas prezentacji zrobią wrażenie na inwestorach i opinii publicznej, można oczekiwać, że cena akcji wzrośnie, zwiększając pułap rynkowy spółki nawet powyżej poziomu 1 biliona dolarów. Jeśli przeciwstawne jest to, że prawdziwi kupcy i potencjalni nabywcy rozczarują wydarzenie, można spodziewać się, że AAPL spadnie (jak to miało miejsce rok temu po prezentacji). Kolejna sprzedaż ma również ogromne znaczenie. Sprzedaż nowych iPhone'ów jest ściśle monitorowana przez wszystkich ekspertów z branży, ponieważ stanowią one znaczną część ogólnego wzrostu firmy.

Cena akcji AAPL w ciągu 4 lat

Zasoby AAPL rosły bez większych retrocementów od co najmniej maja 2016 r., Kiedy firma handlowała na poziomie około 92 USD za akcję. Teraz, półtora roku później, jedna akcja Apple ma wartość 218 USD. W ciągu zaledwie 1,5 roku firma wykazała się ogromną ekspansją, zdobywając nawet tytuł pierwszej na świecie firmy wartej 1 bilion dolarów. Ale jak długo Tim Cook i jego zespół zdołają podnieść cenę akcji AAPL jeszcze wyżej? Niektórzy eksperci uważają, że firma Apple traci potencjał wzrostu i wkrótce pozostanie w tyle za Amazonem, jego najbliższym konkurentem pod względem kapitalizacji rynkowej.

Sądząc po przeważającym długookresowym trendzie, Apple może nadal wykazywać przynajmniej ograniczone ruchy w górę. Uważa się, że w najbliższych miesiącach najcenniejsza na świecie spółka giełdowa będzie jeszcze bardziej rosła.

Oceniony jako "Strong Buy" przez Zacks, Apple porównuje się do konkurentów

W ten sposób możesz oglądać wydarzenie bez udziału w samej prezentacji:

Windows 10: używając Microsoft Edge przejdź na stronę Apple Events w przeglądarce.

Mac: używając Safari na MacOS 10.12 Sierra lub później przejdź na stronę Apple Events w przeglądarce.

iPhone: używając urządzenia z systemem iOS 10 lub nowszym przejdź na stronę Apple Events w przeglądarce Safari.

Inne platformy również mogą działać, ale ich wydajność nie jest gwarantowana. Impreza rozpocznie się o 10:00 czasu PDT.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-09-10 15:37:19

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.