7 min przeczytaj

Większość ludzi zaczyna handlować, by stać się zamożnymi i uzyskać niezależność finansową. Nikt nie handluje, aby stracić pieniądze. Jednak często wydaje się, że ludzie, którzy tracą swoje inwestycje, przewyższają liczbę osób, które osiągnęły duży sukces. Żaden przedsiębiorca (nawet najbardziej profesjonalny) nie może wygrać 100% transakcji, ale możemy przyjrzeć się głównym przyczynom utraty pieniędzy, aby spróbować Unikaj ich w przyszłości.

1. Nie wiedząc, co kupujesz

Znany inwestor Peter Lynch wpadł na pomysł kupowanie "tego, co wiesz" popularny. Logika tutaj odnosi się do zasobów, które rozumiesz. Chociaż nie oznacza to, że powinieneś kupować akcje Tesli, ponieważ lubisz Teslę Roadster, może to być idealny punkt wyjścia do dodatkowych badań.

Pamiętaj, aby zawsze zrobić swoją pracę domową na magazynie. Poświęć trochę czasu na analizę historyczną, poznaj profesjonalistów i konie inwestowania w te akcje. Wielu inwestorów kupuje akcje w sektorach, których nie rozumie, po prostu zgodnie z zaleceniami analityków rynku. To lekkomyślna strategia, która prowadzi do impulsywnych zakupów i sprzedaży, ponieważ inwestorzy ci nie są w stanie uchwycić długoterminowych perspektyw akcji.

2. Nie śledzenie raportów o zarobkach

Warren Buffett zapytano kiedyś, w jaki sposób inwestorzy mogą podejmować mądrzejsze decyzje, zatrzymał stosy raportów i powiedział: "czytaj tak codziennie 500 stron. Tak buduje się wiedza, jak złożone zainteresowanie. "

Warren Edward Buffett jest uważany przez niektórych za jednego z najbardziej udanych inwestorów na świecieWarren Edward Buffett jest uważany przez niektórych za jednego z najbardziej udanych inwestorów na świecie

Wielu inwestorów ignoruje najnowsze raporty kwartalne i połączenia konferencyjne. W rezultacie nie wiedzą, dlaczego firma pokonała lub straciła oczekiwania w ciągu kwartału, i zapomina o nadchodzących wyzwaniach i przeciwnościach, które mogą wpłynąć na ich portfel.

3. Z widokiem na prognozy i wyceny

Są handlowcy, którzy polegają na analizie technicznej i jedynie podążają za trendem, ignorując tym samym fundamentalną analizę i brak czynników, wzrostu i wyceny leżących u podstaw działalności. W takich przypadkach handlowcy naruszają jedynie podstawowe zasady długoterminowego inwestowania Analiza fundamentalna może dać ci wgląd w to, dlaczego firma się rozwija oraz w celu ustalenia, czy akcje są tanie w oparciu o podstawową wycenę.

4. Sprzedawanie zwycięzców i przegranych holdingów

Inwestorzy naturalnie chcą sprzedawać zwycięzców i trzymać się przegranych. To dlatego, że nieustannie obawiają się, że ich zyski zostaną wymazane, i zawsze mają nadzieję, że mogą odzyskać swoje straty.

Historia pokazuje nam, jak katastrofalne mogą być zwycięzcy sprzedaży. Jeśli zainwestowałbyś 10 000 USD w IPO firmy Amazon (NASDAQ: AMZN) w 1997 r., Otrzymasz 555 akcji. Po trzech rozbiciach w latach 1998 i 1999 liczba Twoich udziałów wzrósłaby do 6 660. Stawka byłaby warta 5,8 miliona dolarów dzisiaj. Wyobraź sobie, jak byś się czuł, gdybyś sprzedał tę stawkę za pierwszym razem, gdy podwoił się, potroił lub nawet czterokrotnie.

Jeśli chodzi o przegranych, możemy spojrzeć na BlackBerry (NASDAQ: BBRY), który stracił 95% wartości rynkowej w ciągu ostatniej dekady. Inwestorzy, którzy wierzyli, że były lider rynku smartfonów powróci (w telefonach, tabletach lub oprogramowaniu) byli wielokrotnie rozczarowani.

Chińska firma TCL wprowadziła na rynek nowe urządzenie pod obniżoną marką BlackBerry w lutym. Smartfon o wartości 549 USD działa w systemie Android firmy Google Chińska firma TCL wprowadziła na rynek nowe urządzenie pod obniżoną marką BlackBerry w lutym

5. Brak dywersyfikacji

Jednym z najprostszych sposobów na utratę pieniędzy na rynku akcji jest brak dywersyfikacji. Inwestycja w jeden magazyn może być świetna, jeśli te akcje rosną, ale będziesz miał poważne kłopoty, gdy spadnie.

W międzyczasie kupowanie wielu zapasów z jednego sektora nie liczy się jako dywersyfikacja, ponieważ złe wieści o jednej firmie często pociągają za sobą kolegów z branży. Dlatego bardziej sensowne byłoby rozłożenie zapasów w wielu sektorach przemysłu.

6. Pragnienie szybkiego wzbogacenia się

Sfera finansowa jest przepełniona menedżerami kont i twórcami strategii, wszyscy obiecują, że podzielą się magiczną sztuczką, która pomoże ci znaleźć się na szczycie listy inwestujących guru. Niektóre z nich naprawdę mogą pomóc ci ulepszyć twoje inwestycyjne podejście, ale żaden z nich nie może obiecać ci bogactwa do ciężko pracujesz nad tym sam.

Ogromna większość handlowców musi zdać sobie sprawę, że musi podbić się, uczyć się, ćwiczyć, wykonywać swoją pracę domową i poprawiać samoświadomość. Ten wykres emocji pomoże ci zrozumieć, jak ważne jest oswajanie twoich emocji, gdy chodzi o pieniądze.

Nierealne oczekiwania i niestabilność emocjonalna prowadzą do znacznych strat finansowych.Nierealne oczekiwania i niestabilność emocjonalna prowadzą do znacznych strat finansowych

Kluczowe dania na wynos

Oto, co możesz zrobić, gdy handlujesz zapasami: zaglądaj w głąb wiadomości i raportów korporacyjnych, rozumiej firmę, którą sprzedajesz, dywersyfikuj swój portfel handlowy, pozwól zwycięzcom rosnąć i zmniejsz straty. W ten sposób zyskasz szansę na poprawę efektywności handlu.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.
Zgodnie z wymogami Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), handel opcjami binarnymi i cyfrowymi jest dostępny tylko dla klientów sklasyfikowanych jako klienci profesjonalni.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-11-19 15:00:14

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.