5 min przeczytaj

Rynki finansowe nie są bezpieczne. Przeciwnie, są one dość niebezpieczne, a dla niektórych nawet niebezpieczne. Wielu handlowców zawodzi w swojej podróży handlowej. Jak uniknąć podążania ich śladami? Ucząc się na tych błędach. Ten artykuł jest listą najczęstszych powodów niepowodzenia przez handlowców. Przeczytaj o nich, aby poszerzyć swoją wiedzę i strategię.

Handel bez planu

Przed zawarciem transakcji musisz wykroić strategię handlową. Kiedy transakcja jest otwarta, jest już za późno, aby opracować strategię, ponieważ istnieje prawdopodobieństwo, że będziesz działał emocjonalnie i irracjonalnie.

Zamiast handlować w oparciu o twoje przeczucie, możesz handlować zgodnie z dobrze zdefiniowanym planem. Być może słyszałeś, że profesjonalni handlowcy czują rynek, a czasem podejmują intuicyjne decyzje (co jest prawdą). Takie zachowanie wymaga wielu lat doświadczenia. W rzeczywistości większość profesjonalnych handlowców nigdy nie odniesie sukcesu, jeśli zaczną od początku zgodnie z ich intuicją.

Słaba dyscyplina handlowa

Ważne jest nie tylko posiadanie odrębnej strategii handlowej, ale także ważne jest, aby handlować zgodnie z jednym. Posiadanie planu handlowego, ale zawieszenie handlu z nim nie pomoże. Po określeniu warunków wejścia i wyjścia, optymalnej wielkości inwestycji i dźwigni finansowej, musisz grać według własnych reguł.

Nie można się dostosować

Rynki mają nieuchwytny i ciągle zmieniający się charakter. Ignorowanie tego faktu i niezastosowanie się do strategii, której używasz w nowych warunkach rynkowych, może spowodować niepowodzenie. Kiedy jedna rzecz przestaje działać, mądrze jest spróbować czegoś innego, zamiast próbować robić to w kółko. Z drugiej strony przedsiębiorca powinien zbyt często unikać zmiany podejścia. Znalezienie właściwej równowagi między tymi dwoma może być trudne, ale jest absolutnie niezbędne.

O nierealistycznych oczekiwaniach

Handel nie polega na szybkim wzbogacaniu się. Handel to ciężka praca, edukacja i małe, ale stałe zyski i zarządzanie ryzykiem. Im szybciej pozbędziesz się nierealnych oczekiwań, tym szybciej znajdziesz się w sytuacji, w której możesz dokonać prawdziwego postępu.

Złe zarządzanie ryzykiem

Zostało stwierdzone więcej niż jeden raz (na tym blogu również), że zarządzanie ryzykiem jest prawdopodobnie najważniejszym aspektem handlu. Jako przedsiębiorca najpierw musisz nauczyć się zarządzać ryzykiem przed opracowaniem strategii handlowych. Przyczyna tego jest prosta: nikt nie może handlować, gdy jego konto jest na poziomie 0. Pamiętaj, że wysoka dźwignia jest dodatkowym czynnikiem ryzyka.

Dowiedz się dzięki próbom i błędom

Wyciąganie wniosków za pomocą prób i błędów może być korzystne podczas handlu na koncie demonstracyjnym. Zapraszam do przetestowania wszystkich niezbędnych sztuczek handlowych, taktyk i strategii, gdy nie chodzi o prawdziwe pieniądze. Przed przydzieleniem własnych środków na określone strategie możesz uczyć się na doświadczeniu innych osób i literaturze fachowej.

Kiedy wiesz, dlaczego inni inwestorzy zawodzą, łatwiej jest zrozumieć te typowe błędy i zarządzać ryzykiem. Staraj się unikać sześciu błędów, o których czytałeś dzisiaj, aby ulepszyć swoje strategie handlowe.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.
Zgodnie z wymogami Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), handel opcjami binarnymi i cyfrowymi jest dostępny tylko dla klientów sklasyfikowanych jako klienci profesjonalni.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
73% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-12-15 15:00:50

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.