4 min przeczytaj

Rewizja PKB za drugi kwartał w USA okazała się lepsza niż oczekiwano, ale to nie dane, które trzeba oglądać w tym tygodniu. Choć jest on dobry i wskazuje na stałe wzrosty inflacji, dane o PKB są z tyłu wyglądające i będą miały niewielki wpływ na rynek w długim okresie. Dane, które trzeba będzie obejrzeć, to czwartkowe czytanie o dochodach i wydatkach osobistych, bardziej aktualne czytanie na temat gospodarki, w tym ulubiony indeks cen PCE FOMC.

PKB USA skorygowano o jedną dziesiątą, do 4,2% w drugim kwartale. Jest to jedna dziesiąta z poprzednich szacunków i wzrost o 0,2% w porównaniu z oczekiwaniami konsensusu. Siła wynika z wzrostu inwestycji i zapasów, ale została zrekompensowana niewielkim spadkiem konsumpcji osobistej. Spożycie indywidualne zmniejszyło ilość włosów, ale pozostaje silne i podnosi ceny. Indeks cen PCE za drugi kwartał wzrósł o jedną dziesiątą do 1,9%, co jest sygnałem zwyżkowym dla dolara, ale było to oczekiwane i zgodne z odczytem z ostatniego miesiąca na temat głównej PCE.

Powodem, dla którego jutrzejsze publikowanie danych o cenach PCE jest tak ważne, poza bieżącym odczytem inflacji, jest komentarz Jerome'a ​​Powella z zeszłego tygodnia. Szef Fedu skłonił rynek do przekonania, że ​​wolniejsze tempo podwyżek stóp może być pod ręką, a inwestorzy będą poszukiwać potwierdzenia tego w danych. Ekonomiści szacują, że ceny PCE wzrosną o jedną dziesiątą do 2,0% rocznie, a mniej niż dolara.

The Kurs EUR / USD był niższy w pierwszej sesji, ale znalazł wsparcie po publikacji rewizji PKB. Para testuje poparcie dla złamanej linii oporu wynoszącej 1.16675 i może poruszać się na boki z dnia na dzień iw czwartek rano. Wskaźniki pozostają zwyżkowe, ale wykazują oznaki toppingu, które mogą prowadzić do odwrócenia, jeśli jutrzejsze dane będą gorętsze niż oczekiwano. Przesunięcie może znaleźć wsparcie na poziomie 1.16250 lub tuż poniżej na krótkoterminowej średniej kroczącej. Przesunięcie w górę, wspierane przez dane, będzie zwyżkowało dla pary i może wzrosnąć po 1.1800.

EUR / USD

USD ponownie zyskało na wartości w stosunku do meksykańskiego peso i wygląda na to, że może to spowodować znaczący wzrost. Para zyskała około 0,50% we wczesnej środę na rynku i jest wspierana przez silny zwyżkowy crossover we wskaźnikach.

USD / MXN

Wzrost w górę byłby bolesny i zgodny z nowym trendem, jeśli przekroczy on opór o 19,40, prawdopodobny jest ruch do 20,00.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
Między 74 a 89% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-08-29 14:29:29

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.