Najważniejsze wzory trójkątów, których możesz teraz użyć


5 min przeczytaj

Trójkąty są jednymi z najważniejszych wzorów wykresów, z których może korzystać sprzedawca, czytaj dalej, aby dowiedzieć się, w jaki sposób możesz z nich skorzystać.

Trzy trójkąty, które powinien znać każdy sprzedawca

Wzory wykresów są jednym najlepszych sposobów na znalezienie możliwości handlowych. Istnieje wiele rodzajów wzorów, ten, który będę omawiać dzisiaj, to Trójkąty. Trójkąty to wzorce, w których cena składnika aktywów, takiego jak forex, krypto-waluta lub giełda, porusza się w zawężonym przedziale między dwiema liniami trendu. Wzorce te mogą tworzyć się w górę lub w dół trendów lub w zakresie handlu i mogą być wykorzystywane do przewidywania przyszłych ruchów cen. Wiesz, aby robić zawody.

Istnieją trzy podstawowe rodzaje trójkątów; symetryczne, rosnące lub malejące. We wszystkich trzech przypadkach wzór tworzą zbieżne linie trendu, różnica polega na zbieżności tych linii . W przypadku symetrycznego trójkąta jedna linia trendu porusza się niżej, podczas gdy druga porusza się wyżej, w przypadku trójkątów wznoszących i zstępujących jedna linia trendu jest płaska (pozioma), podczas gdy druga jest albo wyższa, albo niższa. [19659005] Symetryczny trójkąt jest oznaką konsolidacji, często w ramach trendu, ale czasami w zakresie handlu. Oznacza to, że istnieje równowaga sił między bykami i niedźwiedziami, które muszą zostać rozwiązane, aby można było kontynuować ruch w przyszłości. Wzór zazwyczaj koncentruje się na nadchodzącym wydarzeniu, takim jak kluczowe dane, spotkanie banku centralnego lub raport o zarobkach więc identyfikacja potencjalnych katalizatorów może być ogromną pomocą w ich handlu.

Jeśli wzór tworzy się wewnątrz trend i wybucha w kierunku trendu, jest mocną oznaką kontynuacji. Jeśli wystąpi w zakresie handlu, ceny prawdopodobnie będą się przesuwać w kierunku przerwy. Planowanie celów zysku jest łatwe. Zmierz wielkość trójkąta od jego najwyższego punktu do najniższego i rzuć go od punktu wyjścia dla pierwszego celu.

 Trójkątne wzory

Trójkąt wstępujący jest silny sygnał ciągły w górę w trendzie wzrostowym. Powstaje, gdy ceny osiągają poziom oporu, a następnie obniżają się, aby z powrotem osiągnąć ten sam poziom. Ta akcja tworzy trójkąt z płaskim wierzchołkiem ze wstępującą dolną linią wsparcia, widoczną dla zaniepokojonych nabywców, którzy zbierają aktywa, gdy ceny spadają.

Ten wzór jest napędzany przez dynamikę, ilość nabywców ostatecznie pokona sprzedawców i doprowadzi do przełomu . Ponieważ jest to wzór kontynuacji, inwestor może zmierzyć wysokość rajdu (lub korekty), która do niego doprowadziła, a następnie wyliczyć tę kwotę dla pierwszego celu zysku. Na przykład, jeśli był wiec o 40 pipsach, który doprowadził do płaskiego zwieńczenia trójkąta wznoszenia, po przesunięciu prawdopodobne jest przesunięcie aktywa o co najmniej 40 pipsów

 Rosnąco Trójkąt

Zstępujący trójkąt to silny, niedźwiedzi wzór kontynuacji dokładnie przeciwny do Wznoszącej się Trójcy. Jest on utworzony w trend zniżkowy i ma płaskie dno na podporze z opadającą linią oporu.

 Zstępujący trójkąt

Kiedy ten wzór się kończy, to znaczy, że wybucha na minus, sygnalizuje dalszy spadek cen.

Użyj go teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości

OGÓLNE OSTRZEŻENIE DOTYCZĄCE RYZYKA

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę niesie wysoki poziom ryzyka i może spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.

 
Tytuł:

Najważniejsze wzory trójkątów, których możesz teraz użyć

Źródło: IQ Option Broker Official Blog
Data publikacji: 2018-05-16 08:49:33

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.