4 min przeczytaj

Jako przedsiębiorca pewnie wiele razy mówiono, że nie ulegasz emocjom. Dużo łatwiej jest jednak zachować spokój i profesjonalizm, gdy radzi sobie z serią udanych transakcji, niż gdy przegrywają. Wielu inwestorów uważa, że ​​uczenie się, jak stracić, jest najważniejszą umiejętnością, jaką możesz zdobyć jako przedsiębiorca.

Nikt nie jest odporny na przegraną. Dobre transakcje również tracą (czasem całkiem sporo). Ale na koniec dobrzy handlowcy zarabiają więcej niż tracą. Handel rzadko ma na celu ciągłe wygrywanie. To raczej dwa kroki do przodu, jeden krok do tyłu. Tak długo, jak utrzymujesz średnią stratę mniejszą niż przeciętna wygrana, dobrze jest iść.

Jeśli masz negatywną pozycję, która sprawia, że ​​czujesz się niekomfortowo, nie obawiaj się jej wydostać, ponieważ zawsze możesz wrócić. Twoja niechęć do zamknięcia pozycji, która toczy się przeciwko tobie, może zubożyć twoje konto w nie czas. Innymi słowy, pamiętaj, aby zmniejszyć straty.

Kareem Abdul-Jabbar

Aby nadążyć za poprzednim punktem, skorzystaj ze stop-loss. Nie tylko jest to świetny sposób na ustalenie konkretnego poziomu strat, które chcesz podjąć, jest także doskonałym narzędziem do automatyzacji twoich działań handlowych. Nawet jeśli nie użyjesz zleceń stop-loss, zdecyduj, kiedy wyjść (jeśli trend zwróci się przeciwko tobie) jeszcze przed otwarciem transakcji.

W przypadku instrumentów bez ustalonej rentowności (Forex, CFD itp.) Dowiedz się, jak zachować pozytywną pozycję, wygrywając mniej niż 50% transakcji. Brzmi dziwnie – a nawet niektórym, nawet niemożliwe – ale wciąż można to zrobić. Powyższe jest trudne do osiągnięcia, jeśli średnio tracisz i wygrywasz w przybliżeniu taką samą kwotę pieniędzy. Jednak, gdy tylko pozwolisz, aby twoje zyski wzrosły i zmniejszyły straty w tym samym czasie, jest to znacznie łatwiejsze do osiągnięcia. Dbaj o to, by straty były niewielkie, nie wychodź z przedwcześnie opłacalnej oferty i prawdopodobnie zejdziesz na zielono, wygrywając od 20% do 30% swoich transakcji. Nawet jeśli wygrasz w 60% transakcji, ty i twój system transakcyjny powinniście być przygotowani na niespodziewaną stratę.

Rzeczywiście, przegrana w prawo jest ważniejsza niż właściwa wygrana. Wygrane oferty nie mają znaczenia, dopóki nie uzyskasz spójnych wyników, co jest możliwe tylko wtedy, gdy wiesz, jak kontrolować ryzyko. Dowiedz się, jak go poskromić i obserwować, jak radykalnie poprawiają się wyniki handlu.

Handluj krypto teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-06-27 14:53:23

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.