6 minut czytania

Chande Forecast Oscillator (CFO) to wskaźnik typu oscylatora, który może pomóc oszacować przyszłą cenę zasobu. Czy kiedykolwiek chciałeś wiedzieć, czy Twój ulubiony zasób rośnie, czy spada? Dyrektor finansowy może pomóc!

Wskaźnik ten może być przydatny do krótkoterminowego handlu kontraktami CFD, ponieważ wskazuje jedynie oczekiwany kierunek zmiany ceny. Jest również łatwy w konfiguracji i obsłudze. Nie przegap okazji, aby dowiedzieć się więcej na ten temat i wypróbować wskaźnik w akcji!

Jak to działa?

W przeciwieństwie do większości narzędzi analizy technicznej, które nie dostarczają informacji o przyszłej cenie aktywów, Chande został stworzony wyłącznie w celu: stwierdzenia, czy cena aktywów może wzrosnąć, czy obniżyć. Jak to możliwe, że większość wskaźników „nie podaje informacji o przyszłej cenie aktywów”, możesz zapytać? Większość wskaźników może pośrednio wskazywać na prawdopodobieństwo odwrócenia trendu lub ostrzegać o zbliżającym się wycofaniu. Jednak prawie żaden z nich nie został stworzony w celu bezpośredniego przewidywania przyszłej ceny aktywów. I tu świeci CFO!

Chande na platformie transakcyjnej IQ Option

Wskaźnik bierze różnicę między wszystkimi ostatnimi zyskami i wszystkimi ostatnimi stratami, a następnie dzieli ją przez cenę całego ruchu cenowego. Na podstawie obliczeń wskaźnik będzie znajdować się powyżej lub poniżej linii zerowej. Gdy odczyty znajdują się powyżej linii zerowej i przesuwają się w górę, można oczekiwać, że cena aktywów wzrośnie (zgodnie ze wskaźnikiem). I odwrotnie, gdy odczyty znajdują się poniżej linii zerowej i nadal spadają, można oczekiwać, że cena aktywów spadnie (ponownie, zgodnie z samym wskaźnikiem). W oparciu o to proste założenie inwestorzy decydują, kiedy otworzyć transakcję i w jakim kierunku.

Jak korzystać z handlu?

Istnieje kilka sposobów zastosowania tego interesującego wskaźnika. Chande Forecast Oscillator może być używany samodzielnie lub jako część bardziej złożonego systemu handlowego (z dodatkiem 1–2 wskaźników). Handlując wyłącznie z CFO, inwestorzy rozważają otwarcie pozycji KUP i SPRZEDAŻ w zależności od odczytów wskaźników.

Dyrektor finansowy może również potwierdzać sygnały wysyłane przez inne wskaźniki. W tym przypadku uparty komunikat jest odbierany, gdy wskaźnik przekroczy linię zerową. Otrzymuje się niedźwiedzie potwierdzenie, gdy wskaźnik spadnie poniżej linii zerowej.

Zespoły Chande i Bollinger stosowane razem

Jak zawsze, podczas handlu z Chande Forecast Oscillator obowiązują dwie zasady:

1. Wszystkie wskaźniki mogą dawać fałszywe wyniki. Dyrektor finansowy nie jest wyjątkiem. Nie oczekuj, że jego sygnały będą dokładne w 100% przypadków.

2. Rozważ użycie innych wskaźników do podwójnego sprawdzenia informacji otrzymanych od dyrektora finansowego. Wskaźniki trendu, wolumenu i zmienności mogą go doskonale uzupełniać.

Wybrany przedział czasowy może znacznie wpłynąć na sygnały, które wyśle ​​wskaźnik. Upewnij się, że nie otrzymujesz długoterminowych transakcji po otrzymaniu sygnałów krótkoterminowych i odwrotnie. Doświadczeni inwestorzy nie zalecają przyjmowania odczytów za pewnik. Naucz się raczej rozpoznawać wzorce dostarczane przez wskaźnik i wykorzystywać je w handlu.

Jak skonfigurować?

Konfiguracja CFO nie różni się niczym od pozostałych wskaźników analizy technicznej na platformie IQ Option:

 • Kliknij przycisk „Wskaźniki” w lewym dolnym rogu pokoju handlowego,
 • Przejdź do zakładki „Momentum” i wybierz Chande Forecast Oscillator z listy dostępnych wskaźników,
 • Kliknij przycisk „Zastosuj” bez zmiany ustawień.
 • Wskaźnik jest gotowy do użycia!

  Teraz, gdy wiesz, jak skonfigurować i używać Chande Forecast Oscillator w handlu, możesz przejść na platformę i spróbować. Z pewnością może stać się cennym dodatkiem do twojego arsenału handlowego.

  Handluj teraz


  Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
  Data publikacji: 2020-03-24 10:00:56

  Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.