Niemiecka firma pożyczkowa przełącza się na Bitcoin, Abandons Swift


4 minuty przeczytaj

Długo wyczekiwana zmiana wreszcie nadchodzi do międzynarodowego świata finansów. Okazało się, że Ripple nie jest już jedynym projektem kryptowalutowym, z którego korzystają banki. Bitbond, internetowa platforma pożyczkowa z Niemiec, która ma zaledwie 5 lat, używa Bitcoinów do udzielania międzynarodowych pożyczek. Obecnie bank przetwarza płatności o wartości około 1 miliona USD miesięcznie. Większość klientów to małe firmy, których pożyczki wynoszą 50 000 USD lub mniej. Niemcy są światowym liderem w zakresie obsługi kryptowalut, ustępując jedynie Stanom Zjednoczonym. Chociaż nie jest to duży bank, Bitbond może stanowić precedens dla innych, jeszcze bardziej konserwatywnych zakładów w branży bankowej.

Oficjalna strona internetowa firmy stwierdza:

"Wprowadzając innowacje w dziedzinie płatności i punktacji kredytowej, Bitbond sprawia, że ​​integracja finansowa staje się rzeczywistością na całym świecie. Wszystkie transakcje płatnicze w Bitbond są przeprowadzane za pośrednictwem łańcucha bitcoin. Dlatego nasza usługa jest dostępna na całym świecie za pośrednictwem Internetu i jest niezależna od banków. "

SWIFT, międzynarodowy system przelewów bankowych, jest wolniejszy i droższy niż transakcje przeprowadzane w Bitcoinach. Dzięki niskim opłatom transakcyjnym (w porównaniu do zwykłych banków) Bitcoin nie jest już traktowany tylko jako możliwość inwestowania w wysokie ryzyko / wysokie wynagrodzenie. Najpopularniejsza na świecie krypto-waluta wreszcie działa zgodnie z zamierzeniami (Satoshi Nakamoto), oferując międzynarodowy transfer pieniędzy potrzebującym. Obecnie Bitcoin jest wykorzystywany jako nowoczesna alternatywa dla przestarzałych praktyk bankowych.

Opłaty za wymianę waluty przekształcają tradycyjną procedurę transferu pieniędzy w kosztowną operację. Transakcje mogą potrwać nawet kilka dni roboczych. Radoslav Albrecht, właściciel firmy Bitbond, twierdzi, że używając Bitcoin jako środka transakcji wymiany działa niezależnie iz dowolnego miejsca z dostępem do Internetu.

Ten słynny cytat Billa Gatesa jest przesłaniem, które Bitbond wysyła światu

Z drugiej strony ryzyko wahań cen Bitcoin stanowi ryzyko, z którym należy się liczyć. Duże wahania cen mogą wyeliminować wszelkie zalety związane z używaniem kryptowalut, powodując ogromne straty po obu stronach. Właściciele małych firm niechętnie akceptują BTC, ponieważ mogą w każdej chwili bardzo stracić na cenie. Na szczęście, kiedy transakcje (jak w przypadku tej niemieckiej firmy) trwają tylko kilka sekund, ryzyko jest znacznie mniejsze. Niskie opłaty - które skutkują niższymi kosztami - pomagają firmie konkurować z tradycyjnymi bankami.

Tylko czas pokaże, czy kryptowaluty dogoni tradycyjne (bardziej konserwatywne) technologie transferu pieniędzy, czy też są skazane na pozostanie niszowym produktem Ripple jest godnym uwagi wyjątkiem. Jednak Bitcoin jest już wykorzystywany, aby usługi finansowe były bardziej dostępne dla ludzi na całym świecie.

Wymień tutaj

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU OSTRZEGAWCZY

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę niesie wysoki poziom ryzyka i może spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.

 
Tytuł:

Niemiecka firma pożyczkowa przełącza się na Bitcoin, Abandons Swift

Źródło: IQ Option Broker Official Blog
Data publikacji: 2018-05-15 15:35:38

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.