Nowa mapa cen wydobycia bitcoinów pokazuje rentowność w czasie rzeczywistym


4 minuty przeczytaj

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad wydobyciem Bitcoin? Około 80% zasobów bitcoiny na świecie jest już wydobywanych, możesz zastanawiać się, czy wydobycie Bitcoin pozostaje sposobem na uzyskanie niezłego zysku.

 Zyskowność wydobycia bitcoiny

Coinrate ma odpowiedź na to pytanie. Eksplorator rynku kryptowalut opublikował właśnie interaktywną mapę pokazującą opłacalność wydobywania bitcoinów na całym świecie. Mapa zawiera obecnie informacje dotyczące łącznie 131 krajów, a rentowność jest odświeżana z minuty na minutę .

Koszty wydobycia są obliczane według najpopularniejszego górnictwa Bitcoin, Antminer S9. Dzienna rentowność jest określana na podstawie danych takich jak aktualna cena bitcoina, hashate blockchain, opłaty blockchain, hashate S9 Antminer i jego zużycie energii elektrycznej i inne. Pełne szczegóły można znaleźć odwiedzając stronę internetową Coinrate

Odkrywanie rentowności górnictwa

To, co czyni tę mapę naprawdę wyjątkową, to to, że widać opłacalność odświeżania na oczach i wiemy, że informacje są aktualne . Kolorowy klucz mapowy pozwala zobaczyć kraje o najtańszych i najdroższych cenach energii elektrycznej dla górnictwa 1 Bitcoin. Dane w kolorze szarych szarych krajów były niedostępne dla tego regionu

 Mapa wydobycia bitcoiny Mapa zyskowności wydobycia bitcoiny przez Coinrate.com

Informacje dla krajów biorących udział obejmują bieżący koszt wydobycia 1 Bitcoin i ile pieniądze, jeśli w ogóle, można zarobić przez wydobycie tam . Liczby na zielono oznaczają zysk, natomiast liczby na czerwono oznaczają straty.

W czasie pisania najdroższe kraje, w których prowadzona jest bitcoin, to Korea Południowa (19,587 USD za Bitcoin), Dania (24 384 USD), Niemcy (27 982 USD), wszystkie z których postawiłoby górników na czerwono.

Tymczasem najtańszymi krajami wydobywczymi są Argentyna (2 478 USD), Algieria (2398 USD) i Wenezuela (711 USD). Ponieważ wydobycie Bitcoin zużywa dużo energii elektrycznej, ma sens, że kraje oferujące najtańszą energię elektryczną należą do najbardziej dochodowych.

Oprócz dostarczania najnowszych aktualizacji dotyczących opłacalności wydobycia, na mapie znajduje się informacyjny artykuł zawierający wszystkie ważne czynniki, które potencjalni górnicy powinni wziąć pod uwagę przed przystąpieniem do wydobycia w tym dyskusję dotyczącą problemów związanych z zużyciem energii.

Niezależnie od tego, czy chcesz sam rozpocząć wydobycie Bitcoin, mapa zdecydowanie warta jest spojrzenia. Godne uwagi jest to, jak rentowność zmienia się z jednej chwili na drugą. Bez wątpienia ta mapa może okazać się doskonałym narzędziem informacyjnym dla górników i entuzjastów Bitcoin.

Kup teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości

OGÓLNE OSTRZEŻENIE OSTRZEŻENIE DOTYCZĄCE RYZYKA

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę niesie wysoki poziom ryzyka i może spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.

 
Tytuł:

Nowa mapa cen wydobycia bitcoinów pokazuje rentowność w czasie rzeczywistym

Źródło: IQ Option Broker Official Blog
Data publikacji: 2018-05-18 15:09:23

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.