4 min przeczytaj

Nowy Rok to nie tylko prezenty, zjazdy rodzinne i ciepłe życzenia, to także pora roku, kiedy dajesz sobie obietnicę poprawy siebie i poprawy w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Innymi słowy, nadszedł czas, aby stworzyć własną rozdzielczość handlową. Jakie nowe cechy, umiejętności i nawyki chcesz zdobyć w 2019 roku? Zrobiliśmy listę 5 rzeczy, których możesz chcieć się nauczyć / poprawić w nadchodzącym roku.

1. Dziennik handlowy

Uruchomienie dziennika handlowego. Czasopismo handlowe to zbiór wszystkich istotnych informacji o twoich okazjach – czasie, kiedy je otwierasz i zamykasz, warunkach rynkowych, punktach wejścia, zmianach cen, wynikach transakcji itp. Większość profesjonalnych handlowców uważa, że ​​dziennik handlowy jest przydatnym narzędziem, które może nie uczynić przedsiębiorcy bardziej zdyscyplinowanym, ale także zdobyć ważną wiedzę i przetestować różne strategie handlowe. Od czasu do czasu zmieniaj swój dziennik handlowy (tygodniowy, dwutygodniowy, miesięczny), szczególnie gdy rynek jest płaski. Pomoże Ci zobaczyć postępy i przeanalizować wyniki z przeszłości.

2. Zarządzanie ryzykiem

Przestrzegaj zasad zarządzania ryzykiem. Zarządzanie ryzykiem jest prawdopodobnie najważniejszą częścią procesu handlowego. Jak mówią niektórzy handlowcy, musisz nauczyć się przegrywać, zanim nauczysz się wygrywać. Zarządzanie ryzykiem to zestaw technik, które pomagają przedsiębiorcom lepiej radzić sobie z stratami. Na przykład większość profesjonalnych handlowców zaleca, aby przeznaczyć nie więcej niż 2% całego kapitału obrotowego na jedną transakcję i skorzystać z zleceń stop-loss i take-profit.

3. Analiza techniczna

Dowiedz się, jak skonfigurować i zastosować w praktyce co najmniej 5 różnych narzędzi analizy technicznej. Nie ograniczaj się do jednego rodzaju wskaźników (np. Oscylatorów), ponieważ różne typy wskaźników są stosowane w różny sposób i dostarczają różne sygnały. Możesz zacząć od najpopularniejszych, ruchomych średnich, MACD, Alligator i Bollinger Bands. Przeczytaj odpowiednie materiały i spróbuj wymienić te wskaźniki, aby dowiedzieć się, jak się zachowują i jakie sygnały wysyłają.

4. Strategia handlowa

Opracuj i używaj trzech różnych strategii handlowych. Czy już wiesz o skalpowaniu, handlu momentami i handlu wiadomościami? Cóż, 2019 może być dobrym momentem na sprawdzenie i sprawdzenie, czy ci odpowiadają. Pamiętaj jednak, że ważne jest przetestowanie strategii transakcyjnych na koncie demonstracyjnym, zanim postawisz na prawdziwe pieniądze.

5. Kontrola emocjonalna

Naucz się kontrolować swoje emocje. Jest to prawdopodobnie najtrudniejsza ze wszystkich pięciu. Emocje, niezależnie od tego, czy są pozytywne czy negatywne, rozpraszają cię, sprawiają, że twoje wybory są mniej racjonalne i zmniejszają ogólną wydajność twoich działań handlowych. Kto wie, może 2019 to czas, kiedy przestajesz handlować zgodnie ze swoimi uczuciami i zamieniasz się w "zimnokrwistą machinę handlową".

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.
Zgodnie z wymogami Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), handel opcjami binarnymi i cyfrowymi jest dostępny tylko dla klientów sklasyfikowanych jako klienci profesjonalni.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
73% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-12-27 14:59:08

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.