7 min przeczytaj

Intercontinental Exchange (ICE), spółka stojąca za nowojorską giełdą (NYSE), ogłosiła na początku sierpnia 2018 r., Że współpracowała z gigantem technologicznym Microsoft, firmą kawową Starbucks i Boston Consulting Group (BCG), między innymi tworząc platforma kryptowalutowa o nazwie Bakkt, którą ma obsługiwać nowa firma o tej samej nazwie. Mimo że wiadomości są duże, nie może zapobiec aktualizacji rynku przez rynek krypto-gramów. Jednak ruch pokazuje, że Behemotowie z Wall Street stają się coraz poważniejsi w kwestii przestrzeni kryptograficznej.

BakktOczekuje się, że ICE uruchomi nową platformę w listopadzie, i będzie obsługiwać kontrakty terminowe typu Bitcoin wśród innych produktów związanych z kryptografią. Oprócz handlu aktywami kryptograficznymi, Bakkt pozwoli użytkownikom na kupowanie produktów Starbucks z cyfrowymi walutami.

Większość kryptowalut, w tym Bitcoin, jest dość niestabilna, co utrudnia ich stosowanie w mikroprocesach. Sceptycy są zarezerwowani, jeśli chodzi o kupowanie kawy za pomocą Bitcoin. Jednak Starbucks jest zdeterminowany, aby kontynuować ruch, co oznacza, że ​​Bitcoin i inne najwyższe monety trafią do głównego nurtu.

Jednak kluczowym produktem Bakkt jest platforma, która pozwoli użytkownikom kupować, sprzedawać, przechowywać i wydawać Bitcoin i niektóre altcoiny. Fakt, że ICE jest gotowy do poparcia takiego projektu świadczy o dojrzewaniu rynku kryptowalut. Firma z siedzibą w Atlancie jest renomowaną marką w branży finansowej – posiada 23 giełdy, w tym NYSE – największą na świecie giełdę papierów wartościowych.

Czy pamiętasz, kiedy przyszli operatorzy giełdowi z siedzibą w Chicago CBOE i CME wprowadzili na rynek swoje kontrakty terminowe na Bitcoin już w grudniu 2017 roku? To wtedy BTC osiągnęło rekordowy poziom około 20 000 $. Cóż, coś podobnego może się wydarzyć w listopadzie, tylko jeśli ICE i partnerzy odniosą sukces przy wypuszczaniu Bakkt. Inwestorzy instytucjonalni mogą mieć regulowaną giełdę, która będzie działać z Bitcoinem i kryptowalutami w funduszach emerytalnych, funduszach ETF, funduszach wspólnego inwestowania i innych.

Początkowo Bakkt uruchomi giełdę futures i izbę rozliczeniową. Firma zamierza stworzyć jednodniowe kontrakty na fizyczną dostawę bitcoinów w ciągu trzech lub czterech miesięcy od teraz. Kontrakty będą wspierane przez fizyczny magazyn, a izba rozliczeniowa utworzy oddzielny fundusz gwarancyjny. Przed rozpoczęciem wymiany firma Bakkt będzie musiała uzyskać zgodę regulatora od Komisji Handlu Terminami Towarowymi (CFTC).

Bakkt CEO Kelly Loeffler skomentował nową platformę:

"Bakkt został zaprojektowany jako skalowalna platforma do instytucjonalnego, handlowego i konsumenckiego uczestnictwa w cyfrowych zasobach poprzez promowanie większej wydajności, bezpieczeństwa i użyteczności. Współpracujemy, aby zbudować otwartą platformę, która pomaga odblokować potencjał transformacji zasobów cyfrowych na rynkach globalnych i handlu ".

Czy to naprawdę dobra wiadomość dla rynku Crypto?

Tak i nie. Niektórzy eksperci zauważają, że chociaż wiadomości są duże i mają wiele pozytywnych stron, należy wziąć pod uwagę także pewne wady. Głównym problemem jest to, że Wall Street spróbuje wpłynąć na rynek, wymyślając roszczenia finansowe wobec Bitcoinów i kryptowalut za pomocą dźwigni finansowej. Innymi słowy, rynek może zostać zalany produktami związanymi z kryptografią, które nie są faktycznie wspierane przez "fizyczne kryptowaluty". Jest to jak obstawianie z Bitcoinem bez posiadania go w ogóle. W związku z tym na cenę bazowych monet będą miały wpływ produkty pochodne. W ten sposób gracze na Wall Street będą mieli kontrolę nad rynkiem znanym z promowania decentralizacji i algorytmów konsensusu.

Ale jest wiele pozytywnych stron takiej platformy. Przede wszystkim przyniesie więcej inwestorów instytucjonalnych, co zwiększy popyt na kryptowaluty, co spowoduje wzrost cen. Po drugie, presja na organy regulacyjne próbujące otworzyć drzwi dla rynku kryptografii zostanie zmniejszona, ponieważ sam ICE – jeden z największych graczy w świecie finansowym – wykazuje zainteresowanie przestrzenią. Poza tym firmy mogą wykorzystywać Bakkt do pozyskania kapitału w postaci kryptowalut, zjawiska, które może wspierać przemysł kryptograficzny. Widzenie dużych korporacji zbierających fundusze za pośrednictwem wydarzeń podobnych do ICO pomoże rynkowi kryptowalutowemu zdobyć wybrane miejsce w świecie finansów.

Zobaczymy, co się stanie, ale jedno jest pewne – jeśli Bakkt uzyska zgodę regulacyjną i uruchomi swoją platformę zgodnie z mapą drogową, rynek będzie wstrząśnięty. I tak … będziesz mógł używać Bitcoin przy zakupie Matcha Lemonade lub Cold Foam Cascara Cold Brew w Starbucks.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-08-16 09:28:23

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.