6 min przeczytaj

Opcja IQ może pochwalić się dużą liczbą produktów opartych na akcjach – lista firm, dostępna w sekcji CFD, jest naprawdę długa. Oczywiście, aby móc je skutecznie wymieniać, musisz wiedzieć, jak ocenić firmę. Przeczytaj ten artykuł, aby móc kupić ze zniżką i sprzedawać z premią.

Zysk na akcję (EPS)

Firmy komercyjne są tworzone wyłącznie w celu zarabiania pieniędzy. Im więcej tym lepiej. Niemożność sprostania oczekiwaniom ekspertów finansowych i inwestorów pod względem zarobków stawia firmę w niekorzystnej sytuacji. Reszta rynku jest mniej skłonna ufać im pieniędzmi, a cena akcji może spaść.

Jeśli firma wykazuje stagnację lub – co gorsza – ujemną dynamikę zysków na akcję, prawdopodobnie nie jest to warte inwestycji. Natomiast firmy o rosnącym zysku na akcję zasługują na Twoją uwagę i powinny być traktowane jako możliwości inwestycyjne.

Takie informacje pomagają podejmować rozsądne decyzje inwestycyjne

Wskaźnik cena / zysk (P / E)

Zarobki per se nie są pomocne przy porównywaniu dwóch lub więcej firm. Powiedzmy, że firma A ma 1 milion zarobków, jej udział jest wart 100 USD. Z kolei firma B może pochwalić się tylko 500 000 $ zysku. Jednak jego udział jest sprzedawany po 25 USD. Sądząc po tym samym wskaźniku, wielu wartościowych inwestorów wolałoby firmę B od firmy A. Zarobek na akcję jest tym, co dostajesz, cena jest tym, za co płacisz. Innymi słowy, chcesz kupić firmę o wystarczająco wysokich zarobkach i rozsądnie niskiej cenie rynkowej.

Wiele dużych międzynarodowych firm, szczególnie w branży high-tech, ma nieuzasadnione wysokie wskaźniki P / E. To ostatnie nie przekłada się automatycznie na etykietę "unikaj za wszelką cenę". Takie firmy nadal są w stanie wykazać przyzwoity (czasem całkiem imponujący) wzrost, ale są mniej atrakcyjne dla inwestora wartościowego.

Wskaźniki i wykres cenowy dostarczają najbardziej importowanych informacji o każdym magazynie

Stosunek PEG

W przypadku większości inwestorów wskaźnik P / E i zysk na akcję nie są wystarczające do wyciągnięcia wniosków. W końcu chodzi o twoje pieniądze. Wskaźnik ceny do zysku, który może wskazywać na prawdopodobieństwo wyższej nagrody w przyszłości, jest stosowany do oceny firmy przez okres kilku lat. Jeśli stosunek spada z upływem czasu, jest to dobry znak. To pierwsze oznaczałoby, że firma wykazuje wzrost zysków lub spadek ceny rynkowej. Kiedy wskaźnik P / E rośnie, inwestycja staje się mniej atrakcyjna.

Pamiętaj, że firmy mogą podnieść swoją cenę bez wykazywania jakiegokolwiek znacznego wzrostu zarobków. Jednak na dłuższą metę to zysk napędza kapitalizację rynkową przedsiębiorstwa notowanego na giełdzie.

Rentowność dywidendy

Zapasy są nie tylko dobre, ponieważ mogą rosnąć w cenie. Płatności z tytułu dywidend nie powinny być również odrzucane. Dywidenda Rentowność jest otrzymywana poprzez podzielenie rocznej dywidendy przez cenę akcji. Innymi słowy, może być traktowane jako odsetki od twoich pieniędzy. Dywidendy są jednak trudnym tematem, ponieważ nie zawsze korzystne dla spółki jest dzielenie zysków między akcjonariuszy. Czasami warto reinwestować pieniądze w dalszy rozwój firmy, więc miej to na uwadze.

Wszystkie powyższe dane można znaleźć w raportach o zarobkach lub pochodzą z nich, publikowane przez firmy na ich stronach firmowych. Teraz, gdy wiesz, jak ocenić firmę taką jak Warren Buffett, znajdź firmę, która będzie analizować i inwestować.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.
Zgodnie z wymogami Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), handel opcjami binarnymi i cyfrowymi jest dostępny tylko dla klientów sklasyfikowanych jako klienci profesjonalni.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
73% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2019-01-07 08:00:15

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.