5 min czytaj

Opcja IQ może pochwalić się dużą ilością produktów opartych na akcjach – lista firm, dostępna w sekcji CFD, wynosi ponad 140. Oczywiście, aby móc je z powodzeniem wymienić, trzeba wiedzieć, jak ocenić firmę. Przeczytaj ten artykuł, aby móc kupić ze zniżką i sprzedać ze składką.

Zysk na akcję (EPS)

Firmy handlowe są tworzone wyłącznie w celu zarabiania pieniędzy. Im więcej tym lepiej. Niemożność sprostania oczekiwaniom ekspertów finansowych i inwestorów pod względem zarobków stawia firmę w niekorzystnej sytuacji. Reszta rynku jest mniej skłonna ufać im pieniędzmi, a cena akcji może spaść.

Jeśli firma wykazuje stagnację lub – co gorsza – ujemną dynamikę zysków na akcję, prawdopodobnie nie jest to warte inwestycji . Firmy z rosnącym zyskiem na akcję, z drugiej strony, zasługują na twoją uwagę i powinny być traktowane jako okazje inwestycyjne.

Stosunek ceny do zysku (P / E)

Zarobki per se nie są pomocne przy porównywaniu dwóch lub więcej firm. Powiedzmy, że firma A ma 1 milion zarobków, jej udział jest wart 100 USD. Z kolei firma B może pochwalić się tylko 500 000 $ zysku. Jednak jego udział jest sprzedawany po 25 USD. Sądząc po tym samym wskaźniku, wielu wartościowych inwestorów wolałoby firmę B od firmy A. Zarobek na akcję jest tym, co dostajesz, cena jest tym, co płacisz. Innymi słowy, chcesz kupić firmę o wystarczająco wysokich zarobkach i rozsądnie niskiej cenie rynkowej.

Wiele dużych międzynarodowych firm, szczególnie w branży high-tech, ma nieuzasadnione wysokie wskaźniki P / E. To ostatnie nie przekłada się automatycznie na etykietę "unikaj za wszelką cenę". Takie firmy wciąż są w stanie wykazać przyzwoity (czasem całkiem imponujący) wzrost, ale są mniej atrakcyjne dla wartościowego inwestora.

Stosunek PEG

Dla większości inwestorów P / E Współczynnik i zysk na akcję nie wystarczą do wyciągnięcia wniosku. W końcu chodzi o twoje pieniądze. Wskaźnik ceny do zysku, który może wskazywać na prawdopodobieństwo wyższej nagrody w przyszłości, jest stosowany do oceny firmy przez okres kilku lat. Jeśli stosunek spada z upływem czasu, jest to dobry znak. To pierwsze oznaczałoby, że firma wykazuje wzrost zysków lub spadek ceny rynkowej. Kiedy wskaźnik P / E rośnie, inwestycja staje się mniej atrakcyjna.

Pamiętaj, że firmy mogą podnieść swoją cenę bez wykazywania znacznego wzrostu zarobków. Jednak na dłuższą metę zyski zasilają kapitalizację rynkową przedsiębiorstwa giełdowego

Dywidenda

Zapasy są nie tylko dobre, ponieważ mogą rosnąć w cenie. Płatności z tytułu dywidend nie powinny być również odrzucane. Dywidenda Rentowność jest otrzymywana poprzez podzielenie rocznej dywidendy przez cenę akcji. Innymi słowy, może być traktowane jako odsetki od twoich pieniędzy. Dywidendy są jednak trudnym tematem, ponieważ nie zawsze korzystne dla spółki jest dzielenie zysków między akcjonariuszy. Czasami warto reinwestować pieniądze w dalszy rozwój firmy, więc miej to na uwadze.

Wszystkie powyższe dane można znaleźć w raportach o zarobkach lub publikować na ich stronach firmowych. Teraz, gdy wiesz, jak ocenić firmę taką jak Warren Buffett, znajdź firmę do analizy i inwestycji.

Kup teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości

OGÓLNE OSTRZEŻENIE DOTYCZĄCE RYZYKA

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę niesie wysoki poziom ryzyka i może spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.

 


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-05-30 15:09:15

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.